Перейти на начальную страницу сайта ПОМОЩЬ      КАРТА САЙТА    ССЫЛКИ  
  Компания Современные Технологии Розлива  
                                    Компания        Новости        Продукция        Услуги        Контакты
    Switch to English
 

Продукція

 

 

 

 

 

Розрахунки потреби холоду для охолоджування червоної мезги при бродінні в чанах

Розрахунок максимальної температури при бродінні може бути проведений приблизно на підставі наступних міркувань: одна грам-молекула цукру сусла, рівна 180 грама, при зброджуванні виділяє 23,4 ккал тепла.
Якщо, наприклад, в чані з мезгой міститься 300 дкл сусла і цукристість його складає 19%, то при повному зброджуванні цукру (без урахування втрат) виділяється.

расчет максимальної температури мезги

Це привело б до підвищення температури бродячої мезги на:

формула розрахунку температури

де:
з - теплоємність сусла;
V - об'єм мезги;
V - питома вага сусла.

теплової ефект реакції.

Тепловий ефект реакції, проте, значно знижується унаслідок втрат тепла. Розміри втрат залежать від температури приміщення, величини поверхні тепловипромінювання, теплопровідності матеріалу, з якого зроблені чани, від їх об'єму і часу бродіння.
Встановлено, що для дерев'яних чанів великої ємкості (1500-2000 дкл) втрати тепла досягають 25%, малій ємкості (250-350 дкл) - близько 60%.
Таким чином, для нашого конкретного випадку підвищення температури насправді складе приблизно 8,9° (22,3°-13,4°).
Якщо первинна температура сусла дорівнювала 20°, то сумарна температура (20-|-8,9=28,9) не виходить за допустимі межі (36°) і, отже, потреба в штучному холоді відпадає.
Встановлено, що при повному зброджуванні сусла, що має цукристість 18% (якщо прийняти початкову температуру мезги в 20°, температура у великих чанах піднімається приблизно до 37-38°, а в малих - до 29-30°.
Звичайно, цифри ці слід приймати лише орієнтування, але приблизно можна встановити, якої найвищої точки досягне температура при бродінні.
Таким чином, штучний холод завжди необхідний при веденні бродіння в чанах великої ємкості. У разі вживання чанів малих розмірів холод необхідний в жарких районах, де на бродіння може поступати мезга при температурі 25° і вище.
При зброджуванні мезги в залізобетонних резервуарах розрахунок очікуваної максимальної температури може бути проведений на підставі тих же міркувань, що і для випадку з дерев'яними чанами. Потреба в штучному холоді тут буде набагато більша, оскільки залізобетонні резервуари споруджуються зазвичай великих розмірів, мають товсті стінки, що значно зменшує віддачу тепла, що утворюється при бродінні, в навколишнє середовище.
Кількість холоду, необхідна для підтримки нормальних умов бродильного процесу, може бути розраховане в цих випадках по формулі:

расчет кількості холоду, необхідне для підтримки нормаль¬них умов бродильного процесу

де:
tб - максимальна температура бродіння;
tд - допустима температурна межа при бродінні;
V - об'єм зброджуваної мезги.
Температура бродячого сусла залежить від навколишнього повітря. З настанням холодної погоди виноград на переробку поступає при нижчій температурі; крім того, температура бродильного відділення також знижується. У цих умовах розвиток і розмноження дріжджів наступає дуже поволі і зовні бродіння не виявляється.
Щоб підвищити температуру мезги, приймають наступні заходи:
а) збір винограду проводять не з ранку, як завжди, а після декількох годинників, коли виноград на кущах нагріється під впливом вищої денної температури або безпосередньої дії сонячних променів;
б) якщо температура сусла не нижче 14-15°, нерідко вдається досягти нормального бродіння, а разом з тим і підвищити температуру бродячого сусла, додаючи з іншого чана деяку кількість бурхливо бродячого сусла;
в) підвищити температуру мезги і добитися нормального забражіванія можна шляхом нагрівання частини сусла до 30-32°.
Це нагрівання проводять в чанах, усередині яких помішаний мідний луджений змійовик для пари або гарячої води. Застосовуються також переносні змійовики: їх опускають в бродячу мезгу, температуру якої потрібно підвищити. Через змійовик пропускають пару або гарячу воду і таким чином підвищують температуру мезги.
Потрібна кількість тепла для нагрівання мезги від даної температури до бажаної визначається аналогічно розрахункам холоду.

Контроль при бродінні червоної мезги

Спуск вика з бродильних ємкостей

 

 

Добро пожаловать в компанию "CТР"!


 

 

Новинки устаткування

  Виноробство
Оборудование для первичного виноделия.

Вашему вниманию представлен обновленный раздел о современном оборудовании для первичного виноделия. Оборудование предназначено для приемки винограда, его переработки и получения сусла как "белым", так и "красным" способом. Читать далее...
 
     
  Машины для мойки и наполнения кег
Машины для мойки и наполнения КЕГ

К нашим программам поставки оборудования относятся как отдельные машины, так и целые установки мойки и наполнения кег. Предлагаем лучшие КЕГовые технологии. Читать далее...
 
  Каплеструйная маркировка. Лазерная маркировка
Каплеструйная маркировка. Лазерная маркировка

Каплеструйный принтер для нанесения маркировки в одну или две строки. Модель объединяет неприхотливость в использовании с высокой эффективностью. Благодаря функциям принтер позволяет регулировать высоту, ширину печати. Принтер имеет опции даты и времени, программу "сдвига" даты. Принтер позволяет осуществлять подсчет и последовательную нумерацию продуктов, печать сообщения по расписанию и номер серии. Читать дальше...
 
     
 
 
Copyright © 2005-2013. Company STR. All right reserved