Перейти на начальную страницу сайта ПОМОЩЬ      КАРТА САЙТА    ССЫЛКИ  
  Компания Современные Технологии Розлива  
                                    Компания        Новости        Продукция        Услуги        Контакты
    Switch to English
 

Продукція

 

 

 

 

 

Осідання зважених частинок

Здорове молоде вино за нормальних умов після деякого часу, неоднакового для різних вин, очищається само собою.
За наявності частинок муті в провині виникає питання, що має велике практичне значення: з якою швидкістю і під впливом яких чинників зважені частинки, створюючі муть, осідають. Якщо це осідання швидке і повне, проста декантація (переливка) дає прозоре вино. Якщо ж осідання проходить поволі і недосконало, інакше кажучи, якщо суспензія відносно стійка, вино не може самостійно очиститися, оскільки до цього є перешкоди. Частинки, будучи в зваженому стані, знаходяться під впливом сили тяжіння і опору, які вони випробовують при падінні.
Швидкість падіння, яка є результатом цих двох сил, залежить від ряду чинників і виражається законом Стоксу.

закон Стоксу

Дрібні частинки осідають дуже поволі. Уявлення про швидкість, з якою відбувається осідання частинок (за законом Стоксу, швидкість пропорційна квадрату радіусу частинки за інших рівних умов), дає таблицю. 22, що показує час, потрібний на опускання частинки (кульки) в рідині на 1 см залежно від її величини.

оседаніє мінеральних речовин

Зважаючи, що таблиця дана для мінеральних частинок, мабуть, що в провині, де суспензують органічні частинки, час осідання буде значно більше.
Необхідно враховувати, що закон Стоксу відноситься до дійсних рідин, причому швидкість залежить від різниці щільності рідини і осаду. Вино є колоїдною системою, тому закон Стоксу не може бути прикладений до нього повною мірою, оскільки швидкість осідання зважених частинок в провині знаходиться також під впливом інших сил, які надають на неї уповільнюючу дію:
а) з одного боку, сил дифузії (безперервного Броунівського руху) - сил дуже слабких, оскільки вага частинок відносно велика;
б) з іншої - електричних сил відштовхування, сусідніх частинок, що перешкоджають контакту, обумовлених їх зарядами, величина яких є важливим чинником стабільності суспензій.
Необхідно також враховувати, що застосування закону Стоксу обмежується тим, що він встановлений для певного розміру частинок (від 10 до 0,1 P) кулястої форми. Якщо відносно розміру частинок суспензії дослідження показали строгу прикладеність формули Стоксу, то відносно форми велика частина дисперсних систем вимогам, що пред'являються, не задовольняє. Тому для них можна вважати за застосовний закон Стоксу тільки за тієї умови, якщо у формулу, що його виражає, вставити величину так званого еквівалентного радіусу, визначеного по формулі Прозорість вина може бути досягнута різними методами.

формула розрахунку прозорості

Тривале залишення вина в покійному стані і його періодична декантація з осаду (переливка) дає цілком прозоре вино. Нерідко при витримці вин протягом 3-4 років цей спосіб є єдиним, за допомогою якого досягається стійка прозорість вина. Проте в більшості випадків при тривалій витримці і, як загальне правило, при прискореній обробці ординарних вин, окрім переливок, широко використовуються фільтрація і обклеювання.

Фільтрація вина

Очищення вин центрифугуванням

 

 

Добро пожаловать в компанию "CТР"!


 

 

Новинки устаткування

  Виноробство
Оборудование для первичного виноделия.

Вашему вниманию представлен обновленный раздел о современном оборудовании для первичного виноделия. Оборудование предназначено для приемки винограда, его переработки и получения сусла как "белым", так и "красным" способом. Читать далее...
 
     
  Машины для мойки и наполнения кег
Машины для мойки и наполнения КЕГ

К нашим программам поставки оборудования относятся как отдельные машины, так и целые установки мойки и наполнения кег. Предлагаем лучшие КЕГовые технологии. Читать далее...
 
  Каплеструйная маркировка. Лазерная маркировка
Каплеструйная маркировка. Лазерная маркировка

Каплеструйный принтер для нанесения маркировки в одну или две строки. Модель объединяет неприхотливость в использовании с высокой эффективностью. Благодаря функциям принтер позволяет регулировать высоту, ширину печати. Принтер имеет опции даты и времени, программу "сдвига" даты. Принтер позволяет осуществлять подсчет и последовательную нумерацию продуктов, печать сообщения по расписанию и номер серии. Читать дальше...
 
     
 
 
Copyright © 2005-2013. Company STR. All right reserved