Перейти на начальную страницу сайта ПОМОЩЬ      КАРТА САЙТА    ССЫЛКИ  
  Компания Современные Технологии Розлива  
                                    Компания        Новости        Продукция        Услуги        Контакты
    Switch to English
 

Продукція

 

 

 

 

 

Очищення вин центрифугуванням

Великий інтерес для виноробницької промисловості представляє очищення виноградних вин від тонких суспензій методом центрифугування.
З 1862 р. фахівцями різних країн безуспішно проводилися спроби використовувати відцентрову силу для очищення вина. Невдачі в цій справі били пов'язані головним чином з недостатнім по величині відцентровим полем у промислових центрифуг, що існували у той час, із-за низького числа оборотів барабана. Серйозною перешкодою був і недосконалий спосіб відведення обробленої рідини з центрифуги, при якому вино сильно вспенівалось і насищалося повітрям.
Лише у 1933-1934 рр. були досягнуті задовільні результати по созданію.пріспособленія для відведення обробленої рідини без утворення піни. На той час вже були створені конструкції промислових центрифуг з таким числом оборотів барабана, яке розвиває відцентрову силу, необхідну для розділення таких тонких суспензій, як вино. Так, наприклад, центрифуга діаметром 250 мм при 7000 об/мін. дає відцентрове прискорення, що перевищує прискорення земного тяжіння приблизно в 7000 разів. Промислові центрифуги, у яких відцентрове прискорення перевищує прискорення земного тяжіння більш ніж в 3000 разів, почали називати надцентрифугами.
В даний час в Радянському Союзі заводи будують вельми досконалі надцентрифуги - сепаратори різних типів. Ці апарати володіють надійним приводом, дають високу продуктивність і широко застосовуються в різних галузях промисловості для очищення різноманітних рідин від забруднень, що знаходяться в них в зваженому стані.
Основною частиною центрифуги є барабан, що обертається з великою швидкістю на вертикальному або горизонтальному валу.
Суть очищення вина центрифугуванням полягає в тому. що каламутне вино направляють в барабан, що швидко обертається, забезпечений усередині циліндровими або конічними вставками. Тут зважені частинки, що мають декілька більша питома вага, чим осветляємая рідина, рухаються під дією відцентрових сил у напрямку до стінки барабана і скупчуються там у вигляді густого осаду.
осветленная ж рідина, пройшовши внутрішні лабіринти барабана між тарілками або між стінками циліндрів, відводиться через спеціальне пристосування і виходить з центрифуги. Осад віддаляється з барабана при періодичному розбиранні його і чищенню або шляхом безперервного спуску через регульовані по величині отвори. Якщо яке-небудь тіло обертається навколо осі, то на нього діятиме відцентрова сила, тобто сила інерції З, що виникає за рахунок зміни напряму руху.
обозначим:


Тоді що діє на обертання тіла відцентрова сила виразітся

Підставляючи в цей вираз значення окружної швидкості отримуємо інший вираз відцентрової сили

Прийнявши приблизно величину л2=9,86 получаєм

З останньої формули видно, що відцентрову силу легко збільшити підвищенням числа оборотів, чим збільшенням діаметру барабана. Тому барабан з невеликим діаметром, але з великим числом оборотів, дозволяє розвинути велику відцентрову силу, чим барабани більшого діаметру, але з невеликим числом оборотів.
Для розділення емульсій і тонких суспензій з низькою концентрацією твердої фази, до яких треба віднести виноградне сусло і вино, застосовують сепаруючі центрифуги з дуже великим числом оборотів (12-17 тис. об/мін.). Вони дають прискорення відцентрової сили, що перевищує силу тяжіння в 13200 і більше разів.
На мал. 109 зображений схематичний розріз спеціальної надцентрифуги - сепаратора для вина. Каламутне вино через сітчастий бак 1 стікає в збірку 2, звідки по трубці 3 і розподільникові 4 поступає в нижню частину барабана, що обертається, після чого тонкими шарами розповсюджується по тарілці 5. Під дією відцентрової сили зважені частинки (дріжджові клітки, бактерії і т. п.), як важчі, відкидаються до периферії барабана, тобто до нижньої частини тарілок. Тут вони скупчуються в просторі б, стікають з барабана по каналу 7 через насадку 8 в збірку 9 і виходять назовні.
Одночасно відокремлене від зважених частинок вино, як більш легеня, піднімається по тарілках до центру і виходить через отвір 10 в збірку для освітленого вина 11

схематічеський розмір свехцинтріфуги

. Повторне центрифугування вина з додаванням невеликої кількості (декілька грамів на 1 гл) діатоміту не тільки очищає його, але і стерилізує. Досліди показують, що центрифугування вин вже достатньо прозорих (після другої переливки) повністю видаляє з вина бактерії, що викликають різні захворювання вин.
Таким чином, центрифугування з успіхом може бути використане як один з методів лікування вин. Останніми роками центрифуги-сепаратори почали широко застосовуватися за кордоном для освітлення сусел і вин. Практика показала, що освітлення сусел і вин на сепараторах не погіршує смаку і букета, а навпроти, сприятливо діє на їх розвиток.
Сепаратори застосовуються для освітлення сусла, щоб виключити вплив сторонніх домішок на процес бродіння; для освітлення каламутних молодих вин з великою кількістю дріжджів; для відділення тих, що обклеюють і інших речовин, не чекаючи їх осідання; для відділення вина від дріжджового осаду. Вина, отримані з освітленого сусла, значно легше освітлюються фільтрацією. З великим успіхом сепаратори застосовуються також при першій переливці молодих вин за наявності великих опадів. Необхідно враховувати, що сепаратори не замінюють фільтрацію, а тільки полегшують її. Повного освітлення вин до прозорості з блиском сепаратори не дають. Основне значення застосування сепараторів у виноробницькому виробництві полягає в тому, що вони дають можливість скоротити термін освітлення вин. Так, наприклад, операція обклеювання провина, що вимагає зазвичай для повного завершення процесу осідання 12-14 днів, при застосуванні сепаратора скорочується до 2-3 днів.

ОБКЛЕЮВАННЯ ВІНА

Обклеюючі матеріали

 

 

Добро пожаловать в компанию "CТР"!


 

 

Новинки устаткування

  Виноробство
Оборудование для первичного виноделия.

Вашему вниманию представлен обновленный раздел о современном оборудовании для первичного виноделия. Оборудование предназначено для приемки винограда, его переработки и получения сусла как "белым", так и "красным" способом. Читать далее...
 
     
  Машины для мойки и наполнения кег
Машины для мойки и наполнения КЕГ

К нашим программам поставки оборудования относятся как отдельные машины, так и целые установки мойки и наполнения кег. Предлагаем лучшие КЕГовые технологии. Читать далее...
 
  Каплеструйная маркировка. Лазерная маркировка
Каплеструйная маркировка. Лазерная маркировка

Каплеструйный принтер для нанесения маркировки в одну или две строки. Модель объединяет неприхотливость в использовании с высокой эффективностью. Благодаря функциям принтер позволяет регулировать высоту, ширину печати. Принтер имеет опции даты и времени, программу "сдвига" даты. Принтер позволяет осуществлять подсчет и последовательную нумерацию продуктов, печать сообщения по расписанию и номер серии. Читать дальше...
 
     
 
 
Copyright © 2005-2013. Company STR. All right reserved