Перейти на начальную страницу сайта ПОМОЩЬ      КАРТА САЙТА    ССЫЛКИ  
  Компания Современные Технологии Розлива  
                                    Компания        Новости        Продукция        Услуги        Контакты
    Switch to English
 

Продукція

 

 

 

 

 

Обробка вин іонітами

В Західній Європі і Америці обернена велика увага на застосування у виноробстві іонообмінних синтетичних смол.
У літературі зарубіжних країн є повідомлення про застосування іонообмінних смол у виноробстві для підвищення або пониження кислотності сусла і вина і видалення надлишку металів.
Як відомо, винна кислота л провині знаходиться не тільки у вільному, але і в зв'язному стані, у вигляді солей калія і кальцію. Якщо іон калія і кальцію обміняти на іон водню (катіоніту), то, очевидно, кислотність підвищиться. В той же час обмін між іонами аніоніта і іонами вина приводить кінець кінцем до зменшення кислотності вина і сусла. Зниження вмісту в суслі і провині металів (заліза, калія, кальцію) за допомогою іонітів забезпечує стійкість вин проти помутніння і появи каса. Ріберо-гайон і Пейно із співробітниками на підставі проведених досліджень прийшли до висновку, що іоніти можуть бути застосовані для стабілізації вин.
Дослідження показали, що з двох основних типів іонітів - аніонітов і катіонітів - тільки катіоніти, як що володіють властивістю облягати важкі метали і виннокислі солі, можуть бути застосовані у виноробстві. Катіони не надають помітної дії на смакові якості вина, не змінюють рн і є абсолютно нешкідливими.
Застосування аніонітов неприпустимо, оскільки вони різко змінюють смак вина.
Катіоніти, узяті для обробки вин, мають бути заздалегідь ретельно досліджені. Вони не повинні розчинятися у водно-спиртовому розчині, воді, що дистилює, і розчині, рн 3.
, що має Гаріно-каніна, що вперше застосував іонообмінники у виноробстві, визначає їх як синтетичний продукт, що отримується конденсацією формальдегіду з фенолами і що має в своєму складі декілька груп: сульфоновиє, карбоксильні, гидроксильлиє та інші.
Реакція, яка відбувається при дії катіонітів, схематично може бути зображена таким чином:

Таким чином, практично ми як би додаємо мінеральну кислоту у вино і цим знижуємо рн і додаємо йому велику свіжість і стійкість проти бактерійних захворювань.
Застосовуючи катіоніти, можна видалити катіони важких металів (залоза і мідь) і цим запобігти появі каса. Використовуючи властивість катіонів витягувати з вина також іони інших металів, зокрема калія, можна значно знизити концентрацію іонів калія і цим попередити випадання в осад винного каменя.
Застосування катіонітів, як один з методів стабілізації вин, надасть велику допомогу виробництву столових напівсолодких вин.
Кафедра виноробства Краснодарського інституту харчової промисловості досліджувала можливість стабілізації столових напівсолодких вин шляхом видалення за допомогою катіонітів мінеральних живильних речовин.
Використання при цьому дослідженні процесу іонного обміну дало можливість приготувати сусло і напівсолодке вино, в яких іони калія, кальцію, магнію, заліза, амонія і інших металів, а також амінокислоти були майже повністю замінені іонами натрію, причому концентрація іонів водню збереглася незмінною. Отримане таким чином сусло при зберіганні в закритій судині при кімнатній температурі опинилося стабільним.
Дослідження показали також, що вельми перспективним є сумісне застосування катіонітів і сірчистого ангідриду, дози якого, що вводяться у вино, значно знижуються. Так, для стабілізації напівсолодких вин в цьому випадку доста-точна доза сірчистого ангідриду в 50-80 міліграм/л.
Застосування іонітів у виноробстві має серед винарів різних країн прихильників і супротивників. На VIII Міжнародному конгресі з винограду і вина в Чилі в 1956 р. більшість учасників висловилися проти допущення застосування іонітів у виноробстві, грунтуючись на тому, що введення іонітів у зв'язку із змінами, що відбуваються при цьому в провині, протіворечит законам, що існують у них, про натуральні виноградні вина.

Обробка вин жовтою кров'яною сіллю як метод прискорення дозрівання

ОБРОБКА І ВИТРИМКА МАРОЧНИХ І ОРДИНАРНИХ ВИН, що ПОСТУПАЮТЬ НА РЕАЛІЗАЦІЮ

 

 

Добро пожаловать в компанию "CТР"!


 

 

Новинки устаткування

  Виноробство
Оборудование для первичного виноделия.

Вашему вниманию представлен обновленный раздел о современном оборудовании для первичного виноделия. Оборудование предназначено для приемки винограда, его переработки и получения сусла как "белым", так и "красным" способом. Читать далее...
 
     
  Машины для мойки и наполнения кег
Машины для мойки и наполнения КЕГ

К нашим программам поставки оборудования относятся как отдельные машины, так и целые установки мойки и наполнения кег. Предлагаем лучшие КЕГовые технологии. Читать далее...
 
  Каплеструйная маркировка. Лазерная маркировка
Каплеструйная маркировка. Лазерная маркировка

Каплеструйный принтер для нанесения маркировки в одну или две строки. Модель объединяет неприхотливость в использовании с высокой эффективностью. Благодаря функциям принтер позволяет регулировать высоту, ширину печати. Принтер имеет опции даты и времени, программу "сдвига" даты. Принтер позволяет осуществлять подсчет и последовательную нумерацию продуктов, печать сообщения по расписанию и номер серии. Читать дальше...
 
     
 
 
Copyright © 2005-2013. Company STR. All right reserved