ТЕХНОЛОГІЧНІ ЄМКОСТІ

Умови роботи у виноробницькому виробництві знаходяться в стані безперервного перетворення і розвитку. Це відноситься не тільки до методів вироблення вина, догляду за вином, устаткування і різних матеріалів, що вживаються для обробки вина, але і до судин і навіть до самих приміщень, призначених для зброджування сусла, освітлення, фільтрації і, нарешті, розліва вина в пляшки. Резервуарами, що застосовувалися в стародавні часи для бродіння, зберігання і транспортування вина, були глиняні глеки.
При археологічних розкопках на місцях стародавніх поселень у виноробницьких районах Вірменії, Грузії, Азербайджану, а також західноєвропейських країн: Італії, Франції і інших — завжди знаходили глиняні судини круглої і овальної форми різної величини. Такі грузинські квеврі і вірменські караси, вживані до теперішнього часу, і римські амфори.
Для транспортування вина в стародавній час застосовували глеки невеликих розмірів — від 20 до 50 л; для бродіння значно більше — 100 дкл І більш.
Окрім глиняного посуду, для транспортування вина вживали також мішки з шкур тварин — бурдюки. Багато сторіч виняткове значення у виноробницькому виробництві мали дерев’яні ємкості: бочки, бути, чани і ін. Разом з ними за останніх 50 років велике розповсюдження, особливо в крупних виноробницьких господарствах, отримали залізобетонні резервуари великої ємкості.
За останню чверть річка у виноробницьке виробництво швидкими темпами почали проникати металеві ємкості — циліндрові вертикально або горизонтально поставлені резервуари ємкістю 1500, 2500 і 5000 дкл, широко вживані для бродіння, зберігання і транспортування вина.

«Технологія вина» Українська мова

social position