Білі столові вина інших районів СРСР

Білі столові вина інших районів СРСР

Необхідно відзначити видатні якості білого вина з сорту Сильванер, який виростає на вапняних грунтах в радгоспі «Суворовському» Мінераловодського району Ставропольського краю. При багаторічній витримці вино це розвиває дуже тонкий букет і смак. Гармонійне, легеня, в міру свіжіше, тонке вино з цього винограду багато винарів схильні вважати за краще біле столове вино в СРСР. Такі ж добрі результати дає в цьому радгоспі сорт Рислінг. У окремі роки Рислінг радгоспу «Суворовського» не поступається за якістю чорноморським ріслінгам. Фортеця цих вин близько 11 % о. і кислотність 7-8 грама/л.
Відвіку своїми хорошими якостями відомі білі столові вина Дагестанської АССР з сортів Ркацителі, Рислінг і Семільон в радгоспі «Червоний партизан».
Недавно затверджене марочне вино Ріслінг Іссик ясно говорить про великі перспективи, які має Казахстан в отриманні високоякісних білих вин.
У багатьох виноробницьких районах СРСР ми отримуємо білі ординарні столові вина цілком задовільної якості.
Значну кількість таких вин дає Азербайджанська РСР з сорту Баян широчіні, що виростає на поливних виноградниках. Легке приємне вино з цього сорту фортецею близько 10% про. добре відомо радянському споживачеві. Біле вино з сорту Баян широчіні швидко дозріває: на другий рік воно вже володіє властивостями готових вин. Тривала витримка для цього вина не потрібна, оскільки особливих якостей воно при цьому не набуває. Баян широчіні з окремих ділянок (сів. Баян, Саділли) дає вина, в яких при витримці розвивається добрий смак і тонкий букет.
Оригінальні білі столові вина, різко відмінні від вин цього типу інших районів СРСР по фортеці і екстрактівності, дає Вірменська РСР. Столове біле вино Воськеат з сорту винограду тієї ж назви має фортецю 14% про.; зміст спирту у вина Ечміадзінського (також з сорту Воськеат) в деякі роки досягає в результаті природного бродіння 17% про.

«Технологія вина» Українська мова

social position