Білі столові вина РРФСР

Білі столові вина РРФСР

Білі столові вина Чорноморського побережжя. Одне з перших місць серед білих столових вин СРСР займає Рислінг, який може бути отриманий з винограду, що виростає на багатих вапном грунтах радгоспу «Абрау-дюрсо» (поблизу Новоросійська), а також на піщаних і мергелистих грунтах в околицях м. Анапи.
Рислінг Абрау, за свідченням М. А. Ховренко. був першим російським білим столовим вином, що звернуло на себе загальну увагу винарів і споживачів. Технологія приготування Рислінгу Абрау, створена відомим російським винарем Е. А. Веделем в 80-х роках минулого століття, послужила підставою для побудови технологічного процесу приготування білих вин в господарствах колишнього Питомого відомства, що було керівним у виноробницькій промисловості дореволюційної Росії. Ця технологія збережена до теперішнього часу і затверджена наказом НКПП СРСР U 495 від 27 липня 1940 р. для марочних вин Ріслінга Абрау і Анапа.
У основу технології покладено відділення при пресуванні винограду для виготовлення марочного вина тільки самопливу і сусла першого тиску, відстоювання з попереднім сульфітуванням дозами від 75 до 200 міліграма/л, залежно від температури, бродіння на чистих культурах дріжджів, витримка в підвалах і переливки протягом 3 років. З другої половини другого року витримки бочки з вином ставлять шпунтом набік. Готове вино светлозолотістого кольору із зеленуватим відливом володіє фортецею від 10 до 12% про. і кислотністю від 6,5 до 8 грама/л. Характерним для технології Ріслінга Абрау є те, що купаж готового Рислінгу, вироблюваний зазвичай за рік до випуску, складається з віноматеріалов Рислінгу урожаю декількох років, які зберігаються для цієї мети.
Рислінг Анапа виготовляється за тією ж технологією в радгоспі «Су-псех» і виробляється на відміну від Ріслінга Абрау з віноматеріала одного року.
Віна Рислінг Абрау і Рислінг Анапа володіють добре вираженим ароматом сорту і вважаються за високоякісні вина з хорошою кислотністю, що стоять в першому ряду кращих радянських білих столових вин. Кожне з них при загальній сортовій схожості володіє своїми характерними особливостями. Специфічною особливістю Ріслінга Абрау є поява в нім при тривалій витримці гудронних відтінків в смаку. Поява в старих винах Ріслінг Абрау гудронних тонів автор, на підставі своїх спостережень, схильний пояснити впливом підвищеної температури в підвалах Абрау-дюрсо, що викликають у винах легку мадерізацню, що перероджується при тривалій темно-зеленій витримці в гудронні тони.
Білі столові вина Ростовської області. У Ростовській області легкі білі столові вина високої якості отримують з виноградників, розташованих по р. Дон, з місцевих сортів Пухляковський, Сибірьковий, Довгий, Круглий, а також з сорту Аліготе. Вина з цих сортів мають невелику фортецю – від 9 до 11% про., кислотність 5-6 грама/л і невисоку екстрактівность. Характерна особливість донських вин – тонкий букет польових трав, що розвивається при їх витримці, особливо ясно виражений в провині з сорту Сибірьковий. По легкості і тонкому букету донські вина нагадують рейнські вина. Технологія Донських вин та ж, що і для приготування якісних білих вин Анапи. Марочні вина Сибірьковоє, Пухляковськоє, Аліготе, Раздорськоє широко відомі споживачеві.

«Технологія вина» Українська мова

social position