Бочки

емкость винних бочок допускається від 350 до 600 л. Найбільше вживання мають бочки ємкістю 500 л (массандровськие).
Винна бочка є циліндровою, декілька опуклий посередині остов з двома плоскими денами. Остов і дена збирають з окремих клепок (мал. 4).
Остов бочки стягують залізними обручами, завдяки чому складові частини просто і надійно скріпляють в одне ціле і досягають міцності конструкції, щільність прилягання клепок одна до іншої і непроникність.
Бочки ємкістю 20, 10 і 5 дкл застосовуються у виноробницьких господарствах в обмеженій кількості, переважно для дроблення вина.
Бочка має бути зроблена з клепок відповідних розмірів, добре вистругана як зовні, так і усередині, не мати раковин і шорсткостей, а також повинна мати відповідну форму і покладену кількість обручів:

схема розмiрiв клепок

Розмiри бочок

Товщина уторних і шийних обручів має бути 2,5-3 мм, а останніх 2-2.5 мм, середня ширина 40 мм (уторниє 60, шийні 35 і пуковиє 40).
Дно бочки звичайно складають з клепок (буркуну), сполучених між собою дерев’яними шпильками. У пукової частині бочки просвердлюється шпунтовий отвір і в дні – чоповоє. Якщо в думках розітнути бочку навпіл через шпунтовий отвір, розріз повинен проходити уздовж середньої клепки дна через чоповоє отвір.
Для оберігання від іржі обручі необхідно фарбувати масляною фарбою або асфальтовим лаком.

«Технологія вина» Українська мова

social position