Бордоськие і бургундські червоні вина Франції

Бордоськие і бургундські червоні вина Франції

Бордоськие червоні вина виробляються на вузькій смузі лівого берега рр. Гаронни і Жиронди, в місцевостях, що носять назву Медок і Грав, і іа правом бережу р. Дордоньі, що впадає в Жиронду в околицях С. Емільона.
Висока якість бордоських вин пояснюється вдалим поєднанням грунтових і кліматичних умов місць їх виробництва. Клімат тут помірний, м’який. Кількість опадів близько 600 мм в рік. У розподілі опадів по окремих сезонах спостерігається рівномірність.
Червоні бордоськие вина району Медок, Грав і С. Емільон готують з п’яти сортів: Каберне чорний, Каберне-Совіньон, Мальбек, Мерло і Карменер. Найбільш поширений сорт – Каберне-Совіньон. Інші сорти додають в тій або іншій пропорції, різній в окремих господарствах. При загальній схожості бордоських вин і їх високій якості вони дуже різноманітні по відтінках забарвлення, тонкості, букету і тому подібне Так, провина Медок розділяються на п’ять категорій (сrue – крю) першокласних вин і на декілька простіших.
Бордоськие вина мають красиве рубінове забарвлення, характерний смак сорту Каберне і тонкий букет; фортеця їх 10- 11% про. Зі всього вина, що виробляється в департаменті Жиронди, тільки 7-8% доводиться на вина високих марок, решта всієї кількості бордоських вин реалізується як простіші ординарні вина. Кращі з них піддаються витримці протягом 3-4 років.
Бургундські червоні вина готують з винограду сорти Піно чорний, виростаючий по схилу гір Котдор, що тягнуться невисокими горбами з півночі на південь впродовж 200 км..
Кращі бургундські червоні вина отримують у Верхній Бургундії в Романе-конті, Кло-вужо і Шамбертене. Висока якість бургундських вин визначається кліматичними умовами, а також грунтом, що містить в мергелистих наносах багато кремнію, окисел заліза, вуглекислий винищити і магнезії.
Високо цінуються також червоні вина району Божоле з сорту Гаморі.
Бордоськие і бургундські вина виходять бродінням у відкритих чанах. Вина високих марок після бочкової витримки протягом 3-4 років розливають в пляшки. Особливо цінуються вина, витримані в пляшках протягом багатьох (10-15) років. Осад, що утворюється під час витримки, не знижує високої цінності цих вин. Іноді перед випуском в продаж витримані в пляшках вина декантирують.

«Технологія вина» Українська мова

social position