Бродіння в металевих танках

Бродіння в металевих танках

Останніми роками в зарубіжних країнах (ФРН, США) для бродіння червоної мезги почали застосовувати спеціально влаштовані металеві резервуари (танки) – сталеві, емальовані усередині і з неіржавіючої сталі, різної форми і розмірів.

закритий металевий резервуар для бродіння червоної мезги. Малюнок №75

В Західній Німеччині для цієї мети прийняті металеві резервуари (танки) (мал. 75), що витримують 3-4 атм тиск (на деяких підприємствах до 8 атм). Перевага цих танків перед іншими бродильними ємкостями полягає в тому, що вижімочная шапка може в них добре перемішуватися, вони не вимагають особливого відходу, легко очищаються і тому завжди готові до використання.
Зверху танки мають люк для завантаження мезги для бродіння і знизу люк для вивантаження її після бродіння.
Зброджування мезги відбувається в цих танках під тиском 3-4 атм, створюваним углекислотним компресором, який харчується вуглекислотою, що отримується при бродінні в танку. Регулювання температури бродіння проводиться шляхом зрошування танка холодною або теплою водою, причому температура в танку підтримується в межах від 18 до 26°. Перемішування шапки з вичавки проводять шляхом багатократного продування вуглекислоти за допомогою углекислотного компресора 4-5 разів протягом бродіння.
Регулювання тиску в танку проводиться за допомогою всмоктування і нагнітання вуглекислоти компресором. Нагорі танка є оглядове скло і пристосування для освітлення внутрішності танка.

форми металевих резервуарів для бродіння червоної мезги. Малюнок №76

танки для бродіння червоної мезги застосовуються різної форми. Одні з них є описаними вище вертикально поставлені циліндри різного діаметру, інші – горизонтально розташовані циліндри (мал. 76).
Практика показала, що чим більше діаметр танка, тим меншу висоту має шапка, що утворюється в нім при бродінні, і тим легше вона перемішується при вдуванні вуглекислоти компресором. З цього боку найбільш зручні горизонтальні танки.
Найбільш поширені об’єми танків для бродіння червоної мезги 300, 500, 700 дкл. Поверхневе охолоджування дає ефект при танках, що мають об’єм не більше 700 дкл.

«Технологія вина» Українська мова

social position