ЧАСТИНА I
ЗАГАЛЬНА ТЕХНОЛОГІЯ ВІНА
ГЛАВА 1
ВИНОРОБНИЦЬКІ РАЙОНИ СРСР І ЇХ СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

Виноградарство і виноробство розвинене в 11 республіках Радянського Союзу. Загальна площа виноградників СРСР на 1 січня 1959 р. складала 755 тис. га.
Культура винограду в окремих республіках має різний вік і різне економічне значення.
Найбільше економічне значення виноробство має в Молдавській РСР, на території якої знаходиться біля однієї чверті всіх виноградників Радянського Союзу і де населення з давніх пір займається виноградарством.
Наступне місце після Молдавської РСР за значенням виноробства належить республікам Закавказзі, де виноградарство є відвічною культурою, а виноробство – прадавньою галуззю господарства. Грузинська, Вірменська. Азербайджанська і Молдавська РСР – основные постачальники вина у всі промислові райони Радянського Союзу.
Значно меншу питому вагу виноробство займає в економіці РРФСР і УРСР, де разом з виноградом обробляються і інші важливі технічні культури. Проте в деяких районах цих республік виноробство має першенствуюче значення перед іншими галузями промисловості. У РРФСР до таких районів належить Дагестанська АССР, Краснодарський край, Ростовська область, в УРСР – Кримська область, Закарпатська область і деякі райони, розташовані по Дніпру.
У республіках Середньої Азії виноробницька галузь промисловості має найбільше значення в економіці Узбецькою, Туркменською в Таджицькій РСР, поступаючись, проте, місцем іншим галузям і технічним культурам: бавовництву, плодівництву. У Казахській і Киргизькій РСР виноградарство і виноробство мають великі перспективи, але в даний час вони знаходяться ще в початковій стадії свого розвитку.
Виноградники окремих республік СРСР розташовані в районах з вельми різними кліматичними і грунтовими умовами. Тому і продукція (виноград, вино), що отримується в різних районах Радянського Союзу, різко відрізняється за якістю. У цьому полягає особливість виноградарства і виноробства Радянського Союзу. Маючи у всіх виноробницьких районах багаточисельні сорти винограду з різною цукристістю і кислотністю, ми можемо отримувати найрізноманітнішу продукцію.
Наводимо коротку характеристику цих районів, опис яких даний по їх територіальному розташуванню.

«Технологія вина» Українська мова

social position