Десертні лікерні вина

Десертні лікерні вина

Окрім мускатних і токаю вин, більшість яких відносяться до десертних лікерних вин, до тієї ж групи треба віднести деякі вина з високою цукристістю, що виготовляються в південних районах СРСР. Насамперед це кримське вино Піно-грі і Грузинське вино U 17 (Салхино), що користуються великою популярністю в СРСР.
Піно-грі виготовляють в радгоспі «Ай-даніль» комбінату «Массандра» на Південному березі Криму з сорту Піно сірий. Технологія його приготування схожа з тією, яка застосовується при отриманні мускатних і токаю вин. Піно-гріорігинальноє вино, має темно-золотисте забарвлення і при великій цукристості (23% і вище) і малій спіртуозності (13% про.) володіє приємним ароматом скориночки житнього хліба. За своїм типом Піно сірий найбільш наближається до вин токаю.
Грузинське вино U 17 Салхино – лікерне вино, має фортецю 15% про. і цукристість 30%, виготовляється в радгоспі «Варцихе» (західна Грузія) з сорту Ізабелла, бродінням на мезге з подальшим купажем з вакуум-суслом. Вино має темно-кавове забарвлення і оригінальний смак характеру токаю.
До групи десертних лікерних вин по високій цукристості можна віднести також узбецькі вина «Узбекистон», Каберне лікерне, Ширін, таджицькі Ширіні і Вахш.

«Технологія вина» Українська мова

social position