Дози сірчистого ангідриду, вживані при обкурюванні і сульфітуванні

Дози сірчистого ангідриду, вживані при обкурюванні і сульфітуванні

Залежно від того, яка мета переслідується при обкурюванні або сульфітуванні у вино вводять різну кількість сірчистого ангідриду, уникаючи надлишку його. Так, наприклад, при переливці витриманих вин застосовують обкурювання або сульфітування, щоб ввести у вино 20-80 міліграм/л сірчистого ангідриду.
При переливках молодих вин, які ще не цілком очистилися, користуються великими дозами, з розрахунком ввести 40-60 міліграм сірчистого ангідриду на 1 л вина.
При закурюванні сусла для короткочасного припинення бродіння вводиться 120-150 міліграм/л. Для припинення бродіння сусла на тривалий термін – місяць і більш – доза має бути застосована значно велика, а саме від 600 міліграма до 1г. сірчистого ангідриду на 1 л.
Вводячи сірчистий ангідрид в сусло і вино, необхідно стежити, щоб кількість його в продукції, що випускається, не перевищувала норм, встановлених законом в СРСР: для виноградного соку і всіх вин (окрім їдалень напівсолодких) – не більше 20 міліграма/л у вільному стані при загальній кількості 200 міліграм/л і для їдалень напівсолодких – 40 міліграм/л у вільному стані при загальній кількості 400 міліграм/л.

«Технологія вина» Українська мова

social position