Гідравлічні преси

Гідравлічні преси

Окрім гвинтових пресів, у виноробницьких господарствах застосовуються гідравлічні преси М-221м.
Гідравлічні преси підрозділяються на дві категорії:
1) преси з верхнім тиском;
2) преси з нижнім тиском.
Всі гідравлічні преси побудовані за одним принципом, але по пристрою дуже різноманітні.
Досить простий пристрій має прес з верхнім тиском (мал. 28), що складається з рами, склепаної з кутового заліза.

пресуюча дошка

гвинтовий прес П-II

к нижній щаблині рами прикріпляється дубова платформа, на якій встановлюється звичайна корзина круглої або чотирикутної форми. У верхній щаблині рами збожеволіє гідравлічний циліндр з рухомим в нім поршнем. Нижній кінець поршня жорстко сполучений з двотавровими залізними колодками, які передають тиск брускам навантаженого преса. На одній з вертикальних стійок укріплений насос, на іншій – комір, за допомогою якого поршень, що опустився, може бути піднятий вгору. На мал. 29 зображений гідравлічний прес з нижнім тиском. Він має дві корзини, що працюють поперемінно.

Гiдравлiчний прес зверхнiм давлiнням

Гiдравлiчний прес з двома корзинами

схематічеський розріз преса такого пристрою зображений на мал. 30. На мал. 31 зображена схема гідравлічної головки для гвинтових пресів П-62, що виготовляється заводом імені Орджонікідзе. Надіта на звичайний ручний гвинтовий прес, ця головка перетворює його на гідравлічний (рис 32).
Гідравлічні преси дуже зручні в роботі.

Розрiз Гiдравлiчний преса

Схема Гiдравлiчний прес

главноє перевага їх перед гвинтовими пресами полягає в значно меншій витраті робочої сили. Питомий тиск гідравлічних пресів р може бути розраховане по наступній формулі: де: М – манометричний тиск в поршні; D – діаметр перетину поршня; D1- діаметр корзини. У гідравлічних пресах, що мають діаметр корзини 1-1,5 м, питомий тиск коливається в межах 7-9 кг/см2.
Останніми роками в країнах Західної Европи і в Америці з’явилися нові моделі пресів, що представляють безумовний інтерес для нашого виноробницького виробництва.
У Швейцарії і Франції значне розповсюдження мають горизонтальні гідравлічні преси з корзинами з неіржавіючої сталі, що обертаються, і автоматичним розвантаженням (мал. 33). Місткість корзин 800-1000 л, робочий тиск 14 кг/см2.

Гвинтовий прес Гiдравлiчной головкой

горiзонтальний Гiдравлiчний прес

еті преси дають високі виходи сусла хорошої якості, дуже зручні в роботі. Недоліком їх є малі розміри, що обмежують їх продуктивність.
Що випускається французькою фірмою «Колін» горизонтальний прес (мал. 34) складається з дерев’яного (з дубових тростин) барабана, що обертається, 1, укріпленого на масивній станині, що дозволяє вмонтовувати його без фундаменту. Віссю барабана служить гвинт 2, на кінцях якого знаходяться два диски: 3 з механічним приводом і 4 з гідравлічним 5. Прикріплені до дисків металеві луджені ланцюги 6 служать для перемішування мезги 7. Під барабаном знаходиться лоток 8, в який стікає сусло при пресуванні і викидається вичавка при розвантаженні преса. Мезга з дробарки подається в прес через спеціальний люк 9 в барабані.
Після наповнення преса включають електромотор 10, який приводить корпус преса в обертання. Обертаючись, прес приводить в рух диск 3 (який просувається по гвинту назустріч другому диску 4, стискуючи при цьому мезгу (при тиску 4 кг/см*). Потім диск повертається в початкове положення, причому мезга розпушується ланцюгами; після цього проводиться друге пресування і так далі Остаточне віджимання здійснюється диском 4 з гідравлічним приводом 5 при тиску до 12 кг/см2. Після цього люки відкриваються і прес розвантажується (мал. 35).

розрip горiзонтальний Гiдравлiчний прес

горiзонтальний Гiдравлiчний прес Колен

процесс пресування продовжується 2 години. Прес приводиться в дію автоматично за допомогою кнопкового управління. Ємкість барабана розрахована на 6-7 т роздробленого винограду. Для преса потрібна два мотори: один для пресування (5 квт) і інший для розвантаження (2 квт). Прес переробляє 3-3,5 т винограду в годину і дає високий вихід сусла хорошої якості.
Новим виглядом устаткування є горизонтальні пневматичні преси «Вільмес» (мал. 36). У СРСР вони виготовляються Сімферопольським ремонтно-механічним заводом під маркою ГППД-1,7. Пристрій їх нескладно. У кожусі циліндрової форми з неіржавіючої сталі з вузькими прорізами знаходиться корзина преса, зроблена з дубових тростин. Кожух разом з корзиною може бути за бажанням приведений в обертальний рух. Усередині корзини преса розташований гумовий балон циліндрової форми. При завантаженні і розвантаженні прес за допомогою кришки відкривається у всю довжину. Прийняті розміри пневматичних пресів мають місткість 500, 1000 і 2300 л і відповідно діаметр циліндра 65, 75 і 100 див. Прес на 2300 л вміщає 4 т винограду.
Піднявши кришку преса, виноград завантажують всередину корзини преса, після чого кришку закривають. Потім спеціальним компресором в гумовий балон нагнітається повітря, стінки балона притискаються до стінок корзини і при цьому виноград пресується (мал. 37).

Пневматичний прес Вильмес

Пневматичний прес

сусло стікає через отвори між тростинами корзини і через вузькі щілини кожуха в лоток, поміщений під пресом.
Пресування завантаженої мезги проводиться в декілька прийомів, при різному, кожного разу зростаючому тиску. Після кожного пресування мезгу перемішують шляхом обертання корпусу преса. Пресування при 5-6 перемішуваннях продовжується одна година Продуктивність цього преса приблизно удвічі більше, чим у гідравлічних. Пневматичний прес дає високоякісне сусло, оскільки при роботі в нім не відбувається перетирання і окислення мезги. Він може віджимати продукцію самого різного роду: виноградну і плодову мезгу, дріжджову гущавину і пр.
Порівняльні дані, що характеризують продуктивність пресів різних систем (періодичної дії) при однаковому об’ємі коробки (корзини) і постійному тиску приведені в таблиці. 8 (по Троосту).

Порівняльні дані, що характеризують продуктивність пресів різних систем

«Технологія вина» Українська мова

social position