Зберігання дерев’яних бочок

Зберігання дерев’яних бочок

Якщо вимиту бочку залишити без відходу, вона легко може знову окиснути і запліснявіти, оскільки зародки хвороб – спори цвілі і бактерій – не завжди повністю знищуються при очищенні бочки.
Щоб оберегти очищену бочку від захворювань, її необхідно після просушування обкурити. Для цього спалюють в ній невеликий шматок сірчаного гніту.
Для зберігання бочок рекомендується сухе приміщення, де обкурені бочки з щільно забитими шпунтамі встановлюють рядами в один або декілька ярусів.
Час від часу бочки оглядають. Якщо запах сірчистого газу ослабів, то обкурювання повторюють. Перед вживанням бочки промивають гарячою водою з содою.
Відхід за порожніми бутамі той же, що і за бочками.
Добре вимиті бродильні чани після виноробства вимочують насиченим розчином соди так, щоб після висихання стінки чаш покрилися білим нальотом соди. У такому вигляді вони зберігаються до наступного сезону. Так само поступають з дрібним посудом, підставами, дерев’яними брусами пресів і іншими предметами в пресовому і бродильному відділеннях.
У деяких виноробницьких господарствах в цілях повної дезинфекції бочки зберігають, наповнюючи їх розчином сірчистої кислоти (600-1000 міліграм/л).

«Технологія вина» Українська мова

social position