КИРГИЗЬКА РСР

Виноградарство на території Киргизької РСР мало поширене.
Киргизьку РСР за умовами для культури винограду можна розділити на північну частину (Ворошиловський. Кантський, Сталінський і Чуйський райони області Фрунзе) і південну (Ошськая н Джалал-Абадськая області), райони якої облямовують Ферганську область Узбецької РСР.
Найбільш перспективні для виноградарства і виноробства райони Північної Киргизії (Чуйськая і Таласськая долини).
У області Фрунзе, розташованої в сверной Киргизії, клімат континентальний, жаркий, але помірніший, ніж в Південній Киргизії. Сума активних температур (Фрунзе) 3300°. Кліматичні і грунтові умови на схилах долини міняються залежно від висоти місцевості. Грунти предгорий червоно-коричневі, а в нижчих місцях – світло-каштанові. Виноградники поливні, на зиму ховаються.
Основний напрям виноградарства здесь-культура столових Сортів для місцевого вжитку і вивозу, здобуття шампанських виноматериалов, а також їдалень, міцних і десертних вин.
У нижній зоні Чуйськой долини культивуються: столові сорти винограду (Медлен Анжевін, Шасла, Кишмиш чорний), сорти для шампанських виноматериалов і столових вин (Піно чорний, Шардоне, Рислінг, Серексия) і для десертних (Мускат чорний, Мускат фіолетовий, Фурмінт, Алеатіко, Сапераві та інші).
У середній зоні, крім того, є я насадженнях пізні столові сорти (Тайфі рожевий, Німранг, Карабурну) і сорт для десертних вин Пнно чорний.
У Таласськой долині напрям виноградарства приблизно те ж, що і в Чуйськой.
Південна частина республіки є безпосереднім продовженням Ферганської долини, а тому мало чим від неї відрізняється: ті ж кліматичні і грунтові умови, ті ж сорти винограду Хусайне, Тагобі, Чилякн та інші.
З європейських сортів тут набули поширення сорту Мадлен Анджевнн, Чауш, Мускат александрійський.
Виноробство в Киргизькій РСР дуже молоде і стало помітно розвиватися лише з 1936 р. Невеликий виноробницький досвід показує, що в Киргизькій РСР є великі перспективи для розвитку виноробства. Тут можна отримувати свіжі столові вина і шампанські виноматериалы прекрасної якості.
Кагор з сорту Сапераві не поступається за якістю прославленому вину Узбекистон. Мускат фіолетовий дає в Киргизькій РСР прекрасні вина з ароматом казанлыкской троянди. За свої високі якості він неодноразово на дегустаційних комісіях отримував вищий бал (10).

«Технологія вина» Українська мова

social position