Коньяки зарубіжних країн

Коньяки зарубіжних країн

Виробництво коньяків із спиртів, отриманих перегонкою виноградних вин, широко розвинено в багатьох західноєвропейських країнах. Окрім Франції, родоначальницею коньяків, що є, коньяки проводяться в Італії, Іспанії, Португалії і ФРН. Правда, в деяких країнах, наприклад у ФРН, горілки з виноградного спирту не називають коньяками, хоча по суті вони нічим від коньяків не відрізняються. У східноєвропейських країнах – Болгарії, Румунії, Албанії, Югославії – також виробляють коньяки.
Виробництво коньяків широко поширене в Північній (США) і Південній (Чилі, Аргентина і інші країни) Америці.
Залежно від екологічних умов, я також сорти винограду і технології коньяки різних країн вельми різняться один від одного. Коньяки північніших районів зазвичай малоекстрактівни і те своїм якостям наближаються до коньяків Франції. Коньяки південних районів, наприклад іспанські і італійські, володіють сильним ароматом, але вони грубі на смак і важкі. Не можна не обернути уваги на те, що в багатьох країнах коньяки, як жоден інший продукт, піддаються фальсифікації. Окрім того, що коньячний спирт часто замінюється спиртом хлібним, картопляним і т. п., для отримання аромату і букета, властивих коньякам, додають різні ароматичні інгредієнти: настої трав і коріння, кардамон, ванілін і пр.
Класичною країною коньячного виробництва є Франція, досвід якої у виробництві коньяків використовувався багатьма країнами. Коньячне виробництво Франції. У Франції є три великі центри виробництва водок з виноградного вина: Шаранта, Арманьяк і південні провінції. По декрету, виданому у Франції в 1909 р., назва «коньяк» привласнена тільки виноградним водкам, що виробляється в департаменті Шаранти, Нижньої Шаранти і частини департаментів Дордоно і Де-севр.
Район Шаранти роздільний на ряд мікрорайонів, що носять назву до р ю. Грунти, на яких розташовані виноградники Шаранти, лежать в основному на верхніх юрських відкладеннях. Більшість грунтів багата вапном.
Ділянки з піщано-глинистим грунтом третинного періоду, колись покриті лісом, зберегли назву «ліси».
Відповідно до якості грунтів Шаранта ділиться на райони: Шампань і «ліси», які у свою чергу діляться на 7 зон.
1. Велика Шампань має вапняні (меловиє) грунти, які лежать тонким шаром на крейдяній породі і містять вапно в тонко розпорошеному стані. Тут отримують найніжніші і тонші по букету коньяки, відомі під назвою Фінь-Шампань.
2. Мала Шампань оточує Велику Шампань майже замкнутим кільцем, має грунти, схожі з нею, але що містять меншу кількість розпорошеної винищити. Дає коньяки дуже високої якості, але менш тонкі, ніж Більша Шампань.
3. Бордері – невеликий район, розташований на північ від Великої Шампані, на правом бережу р. Шаранти, має алювіальні гліністопесчаниє грунти, лежачі на вапняних (мелових) відкладеннях. Коньяки Бордері володіють великою ніжністю, повнотою смаку, але мають менший букет, чим в попередніх районах.
Зони «тонкі ліси», «хороші ліси», «звичайні» і «загальні ліси», що мають схожі глинисто-піщані грунти, дають менш тонкі коньяки, в більшості із землистим присмаком. Коньяки цих останніх зон рідко випускаються як самостійні марки. Вони скуповуються у молодому віці крупними торговими фірмами і використовуються як купажний матеріал для великих партій однорідних коньяків, що зберігають свої якості з року в рік. Для отримання гармонійних, якісних купажів коньяків потрібний великий досвід в підборі коньяків різних районів, що відрізняються різними якісними особливостями. При цьому в купажах нерідко як основний матеріал застосовуються коньячні спирти, отримані на апаратах з тарілками нагріву або на апараті, що безперервно діє. Ці коньяки продаються без позначення місцевості їх виробництва (крю) під марками: три зірочки SOP (вищий, старіший, блідіший), VVO (дуже старий).
Клімат Шаранти помірно вологий, достатньо теплий. Тут не буває тривалий час жаркої погоди.
Спекотна півдня тут лагідніє легкими північними туманами. Виноград дозріває під дією помірно-жаркого сонця.
Багато років з часу виникнення коньячного виробництва в Шаранте Фоль бланш був єдиним сортом, що застосовувалися для дистиляції на коньячні спирти. Проте його схильність до захворювання сірою гнилизною у вологі роки значно знижує його промислову цінність. В даний час разом з сортом Фоль бланш великого поширення набули сорти Коломбар і Сент-емільон, значно стійкіші проти захворювання сірою гнилизною. Ці сорти також дають слабоградусниє вина з високою кислотністю. Коньячні спирти, що отримуються з Сент-емільона, за якістю вище за спирти з Коломбара, але поступаються спиртам з сорту Фоль бланш. Для дистиляції на коньячні спирти в Шаранте застосовуються також вина з сортів Монтіль, Блан де Канділак, Бальсар, Блан-paмe і деяких інших сортів. Арманьяк.
Район виробництва горілки Арманьяк займає частини територій трьох сусідніх департаментів: Ло і Гаронни, Ланд і Де-жер. Клімат району Арманьяка схожий з кліматом Жиронди: влітку часті грози і сильна жара, взимку сильні холоди, що викликаються сусідством з Піренеямі.
Горілки Арманьяка в торгівлі розцінюються нижче за коньяк. Проте необхідно відзначити, що разом з високими за якістю водкамі Коньяку нерідко зустрічаються не менш якісні горілки Арманьяка. Багато із споживачів у Франції віддають перевагу Арманьяк.

«Технологія вина» Українська мова

social position