Червоні столові вина інших районів СРСР

Червоні столові вина інших районів СРСР

Окрім Грузинської РСР і Чорноморського побережжя, в СРСР є ще ряд районів, де виходять червоні столові вина.
Високоякісні червоні столові вина з сорту Каберне відвіку відомі в Молдавії. Залежно від умов зростання ці вина в різних районах Молдавії мають свої характерні особливості. Вино з сорту Каберне красивого інтенсивного забарвлення, з сап’яновими тонами в букеті, повне, бархатисте виходить на півдні Молдавії в радгоспах «Чумай», «Тріфешти», «Пуркари». Інший тип вина з сорту Каберне з живим рубіновим забарвленням, менш повне, гармонійне, з тоншим букетом фіалки, що розвивається при витримці, виходить в центральній зоні Молдавії, в радгоспі «Романешти» і в учбовому господарстві Кишинівського училища виноробства. Хорошої якості вино, особливо в купажі з Серексией чорною (Рара Нягра) і Каберне, дає в радгоспі «Пуркари» сорт Сапераві.
Дуже поширений в Молдавії сорт Серексия чорна дає задовільні за якістю червоні столові вина.
У Азербайджанській РСР є райони, де також виходять високоякісні їдальні червоні вина. На південних схилах Кавказьких гір, в Шемахинськом районі, хороші червоні столові вина дає сорт Матраца. Вони гармонійні, м’які і бархатисті.
Необхідно відзначити також вина з сорту Хиндогни, що отримуються в Нагорно-карабахской автономній області. Інтенсивне забарвлення і своєрідний приємний букет, що розвивається при витримці, виділяє їх серед інших червоних столових вин. Шемахинськие вина з Матраци і провина Нагірного Карабаху з Хиндогни можна з повним правом віднести, разом з грузинськими, чорноморськими і молдавськими, до кращих червоних столових вин СРСР.
Червоні столові вина, що отримуються в Азербайджані в основному з сорту Тавквері, треба віднести до вин ординарної якості.
З інших червоних столових вин СРСР, які ми виділяємо по їх високих якостях, необхідно відзначити Каберне (марочне вино Оксаміт України) радгоспу імені Леніна на Дніпрі, Каберне і Сапераві в Криму.

«Технологія вина» Українська мова

social position