Червоні столові вина Грузинської РСР

Червоні столові вина Грузинської РСР

Перше місце по виробленню червоних якісних столових вин займає Грузинська РСР. Тут на щебеністих наносних грунтах пологих схилів Гомборських гір і Головного Кавказького хребта, по обидві сторони р. Алазані, в сприятливих кліматичних умовах виростає місцевий сорт Сапераві, з якого отримують прекрасні столові вина. Сапераві дає густо забарвлені, повні, бархатисті на смак вина з середньою.
Фортецею 11-12% про. і порівняно великою кислотністю (7-8 грама/л).
Грубість, терпкість і трав’янистий присмак, які відчуваються в молодих винах з сорту Сапераві, при витримці в бочках, а потім в пляшках, зникають і вино набуває високих якостей червоного вина. Особливо виділяються своїми якостями кварельськие вина; при тривалій витримці вони набувають дивовижної м’якості і бархатистості смаку і тонкий, характерний для сорту Сапераві приємний букет. Мало поступаються кварельським також провина сів Уріатубані, Напареулі, Цинандалі, Мукузані і Гурджаані. У радгоспі «Цинандалі» з сорту Каберне на ділянці Теліані отримують рідкісне по своїх якостях червоне вино. В порівнянні з Сапераві, Каберне Теліані має гармонійніший і м’якший смак з характерними тонами сорту Каберне.
Червоні вина Кахетії добре відомі радянському споживачеві. На міжнародних виставках вони неодноразово отримували вищі нагороди. Всі марочні червоні вина Кахетні готують по затвердженій для них технологічній схемі. Мезга з дробарки і гребневідділювача поступає на бродіння у відкриті чани. Після закінчення бродіння мезгу пресують; самоплив і сусло, отримане після пресування, збирають і витримують окремо. На першому році вино егалізіруют, витримують його 3 року і на четвертому розливають в пляшки.
Червоні вина з сорту Сапераві готують також місцевим способом.
Марочні червоні вина Грузинської РСР випускають під назвами Грузинське вино U 2 Теліані (з сорту Каберне на базі віноматеріалов з ділянки Теліані), Грузинське вино U 4 Мукузані (з сорту Сапераві на базі радгоспів «Цинандалі», «Напареулі», «Мукузані» і «Кварелі») і ординарні під назвами Грузинське вино U 5 з сорту Сапераві і U 10 з сорту Александроулі.

«Технологія вина» Українська мова

social position