КОРОТКІ ВІДОМОСТІ Про РОЗВИТОК КОНЬЯЧНОГО ВИРОБНИЦТВА

КОРОТКІ ВІДОМОСТІ Про РОЗВИТОК КОНЬЯЧНОГО ВИРОБНИЦТВА

Коньячне виробництво виникло більше 300 років тому і отримало в XVII ст. особливий розвиток у Франції, головним чином в її південно-східній частині. По р. Шарант велася торгівля вином з Англією і скандінавськими країнами. Проте вартість транспортування вин в бочках лягала важким тягарем на торгівлю. До того ж легені їдальні шарантськие вина псувалися в дорозі і в підвалах виноградарів і виноторговців. Близько 1630 р. виникла думка застосувати на практиці у великих масштабах процес дистиляції, відомий у той час алхімікам і аптекарям, що практикували його в незначних розмірах, прєїму-щественно для отримання спирту в лікувальній меті. Перші ж досліди в цьому напрямі дали блискучі результати. «Полум’яна вода», як називали у той час отримуваний при перегонці дистилят вина, знайшла широкий збут, транспортування було сильно полегшене, і криза збуту вина минула. Для більшої концентрації дистиляту проводили вторинну перегонку. При коливаннях збуту спирт нерідко затримувався в бочках. Відмітивши явне поліпшення смакових якостей спирту, що відбувається при цьому, торговці стали навмисно витримувати його в бочках. Смак споживача визначив фортецю цього нового напою, що отримав свою назву від р. Коньяк, який був центром його виробництва.
Так, через економічні умови, створилося у Франції коньячне виробництво, розвиток, що отримав надалі, не тільки у Франції, але і в інших країнах.
У минулому Франція була крупним виробником коньяку. Найбільшого розквіту коньячне виробництво у Франції (5- 10 млн. дкл в рік) досягло в 60-70-х роках минулого сторіччя. У подальші роки виробництво коньяків унаслідок поразки виноградників Франції філоксерою сильно знизилося (до 679 тис. дкл в 1889 р.).
За даними французького міністерства фінансів, два найголовніші виробники коньяку Велика і Мала Шаранта, що давали до поразки виноградників філоксерою 6,3 млн. дкл коньяку в рік, а період з 1908 по 1913 р. випускали щорічно не більше 700 тис. дкл коньяку, тобто зменшили свою продуктивність в 9 разів. В даний час, з причини різкого погіршення економічною положення Франції, виробництво коньяків ще більш скоротилося.
Окрім Франції, виробництво виноградних водок і коньяків з давніх пір існувало майже у всіх західноєвропейських країнах.

«Технологія вина» Українська мова

social position