Марсала

Марсала

Марсала – міцне оригінальне вино; виробляється на о. Сіцілія (Італія). Кращі вина виходять в східній Сіцілії в околицях міст Марсали, Трапані, Кастелламаре.
Початок виготовлення марсали відноситься до 1773 р. Цей тип вина вийшов в результаті спроб виготовити широко відомі у той час португальські вина – мадеру і портвейн. Марсала готується з багатьох сортів винограду, але основне значення мають сорту Катаррато і Інзолія.
Цілком зрілий (незаїзюмленний) виноград роздавлюють, сусло, що стікає з мезги, змішане з 5-10% що згущує на голом вогні сусла, піддається бродінню. Вино після бродіння змішують із спиртованим суслом (сифоне) і спиртують старим спиртом.
Залежно від кількості тих, що входять купаж марсали увареного на голом вогні сусла (котто) і сифоне, а також ступеня спиртування розрізняє декілька мазкий марсали: італьянськую-крепостью 16-18% про. і цукристістю 10-12%, слабо забарвлену англійську – фортецею 20-22% про. і цукристістю близько 3% і сильніше забарвлену марсалу Гарібальді- фортецею 16-17% про. і цукристістю 16%.
На смак марсала має схожість з мадерою, але відрізняється більшою солодкістю. Крім того, марсала має специфічний присмак, що є результатом збільшення невеликої кількості заздалегідь вивареної корабельної смоли (вару).
У Радянському Союзі вина типу марсала виробляють в незначних кількостях. Досліди останніх років показали, що кращі результати по виробленню марсали дають Туркменська і Узбецька РСР, особливо перша.
Зразки вин типу марсали з цих республік говорять про те, що вина цього типу можуть бути тут отримані дуже хорошої якості.

«Технологія вина» Українська мова

social position