Метеорологічні умови

Метеорологічні умови, що мають першенствуюче значення при дозріванні винограду, не щороку складаються сприятливо.
Якість винограду залежить у великій мірі від умов зростання куща з перших днів вегетації до настання часу збирання. Запас вологу в грунті, створюваний протягом зимових місяців, кількість опадів під час вегетації, тривалість засухи, кількість тепла, отримана за весняний і літній час, – все це відбивається на кількості і якості винограду. Вплив цих чинників зумовлює введення в культуру тих або інших сортів. Не можна рекомендувати розведення сорту з нирками, що рано розпускаються, в місцевостях, схильних весняним еаморозкам. Сприятливі метеорологічні умови – необхідна вимога в період цвітіння. Не можна не враховувати також шкідливого впливу на якість винограду несприятливих метеорологічних явищ: граду, тривалих дощів, засухи, раннього настання холодів і заморозків.
При тривалих і частих дощах температура повітря знижується, внаслідок чого виноград іноді не дозріває, залишаючись малоцукристим і кислим. Набухання ягід унаслідок надмірної кількості в них води супроводиться нерідко розтріскуванням шкірки. На ягодах розвиваються грибні захворювання (мілдью, оїдіум, сіра гнилизна), внаслідок чого сильно знижується якість винограду, а іноді він зовсім гине.
Засуха затримує зростання і нормальний розвиток ягід: шкірка їх сильно товщає, а м’якоть не набуває соковитості. Тривала засуха може викликати повне висихання і загибель кетягів. Навіть після легкого морозу гине листя, припиняється надходження цукру в ягоди і виноград не дозріває. При лютіших морозах замерзають кетяги. Під час відтавання вони приймають коричневе забарвлення, гребені стають ломкими і ягоди обсипаються.

«Технологія вина» Українська мова

social position