Недоброди, їх причини і методи усунення

Недоброди, їх причини і методи усунення

цукор, що Залишився незбродженим, є вельми сприятливим середовищем дня розвитку хвороботворних мікроорганізмів і може бути причиною різних захворювань вин. Це необхідно враховувати і при виготовленні сухих столових вин не допускати недобродов. Раціонально проведене бродіння в належних температурних умовах, із застосуванням сірчистої кислоти і селекціонованих дріжджів великою мірою запобігає отриманню недобродов.
Причина відхилення від правильного ходу бродіння найчастіше криється в низькій температурі, що нерідко трапляється в кінці періоду виноробства, коли температура зовнішнього повітря сильно знижується. Прямим наслідком цього є пониження температури сусла і припинення бродіння.
Причинами затримки або зупинки бродіння можуть бути також висока цукристість сусла і слабка раса дріжджів, застосована при його зброджуванні, підвищений вміст летючих кислот, що утворилися при неправильно протікаючому бродінні (розвиток небажаної мікрофлори, що отримала перевагу над справжніми винними дріжджами), а також висока температура бродіння. У всіх перерахованих випадках суслу, що не доброджує, необхідно створити температурні умови і внести 2-3% розводок сильних рас дріжджів. Недолік в живильних для дріжджів речовинах (азоті і фосфорі), який міг би послужити причиною затримки бродіння, у виноградних винах дуже рідкісний і легко може бути усунений купажуванням.

«Технологія вина» Українська мова

social position