ОБРОБКА І ВИТРИМКА МАРОЧНИХ І ОРДИНАРНИХ ВИН, що ПОСТУПАЮТЬ НА РЕАЛІЗАЦІЮ

ОБРОБКА І ВИТРИМКА МАРОЧНИХ І ОРДИНАРНИХ ВИН, що ПОСТУПАЮТЬ НА РЕАЛІЗАЦІЮ

Марочні і витримані ординарні вина проходять всю технологічну обробку на місці їх виробництва і витримки з доведенням їх до встановлених кондицій. Ці вина з місця їх виробництва перевозяться на реалізацію в промислові центри.

схема обробки міцних вин

схема обробки ординарних вин

В дорозі вони, як правило, піддаються в тій чи іншій мірі аерації, що зазвичай спричиняє за собою зміну прозорості і смакових якостей вина. У зв’язку з цим для приведення вин в стан готовності для розліва спеціальними правилами, затвердженими Міністерством промисловості продовольчих товарів СРСР 22 жовтня 1954 р., дозволена додаткова обробка марочних і ординарних витриманих вин після прибуття їх на місце реалізації.
У всіх випадках після прибуття на місця вина мають бути полишені на 30 днів, протягом яких, як показує практика, смакові властивості вина відновлюються. До вказаних днів відпочинку, якщо вино не отримало в дорозі значних змін, додається 2 дні на фільтрацію, а якщо зміни значительни і вино помутніло, термін на додаткову обробку збільшується на 15 днів. Прискорена обробка молодих вин для реалізації їх як ординарні вина протягом наступного за урожаєм року проводиться згідно тим же правилам по спеціальних схемах протягом термінів, встановлених залежно від типу вина.
Приводимо основні схеми.
При введенні в схему пастеризації і охолоджування (схема № 6) термін обробки скорочується до 50 днів.
При скороченні терміну охолоджування до 2 днів, за даними останніх досліджень, схема № 6 може бути відповідно скорочена.

технологичеськая схема

для вин з гібридів, зважаючи на їх властивість швидко освітлюватися, термін обробки по схемі № 7 скорочується до 35 днів. Винареві у разі потреби надається право змінити послідовність операцій за неодмінної умови збереження термінів обробки.
Після перевезення готові ординарні вина також можуть піддаватися додатковій обробці по схемах, що відрізняються від схем, вживаних в цьому випадку до марочних вин, коротшим терміном відпочинку (20 днів)

«Технологія вина» Українська мова

social position