ОБРОБКА І ВИТРИМКА ВИН

ОБРОБКА І ВИТРИМКА ВИН

Завдання винаря не обмежуються отриманням здорового молодого вина. Вино, особливо столове, – украй ніжний і в той же час нестійкий продукт, що вимагає до себе великого уваги. Винар повинен не тільки зберігати придбані вином якості і оберігати його від захворювань і псування, але і створювати всі умови для того, щоб розвинути в провині всі хороші якості, отримані їм від винограду, захистити його під час тривалого зберігання від шкідливого впливу різних зовнішніх умов, викликати в нім лише корисні зміни, не допускаючи змін небажаних і небезпечних. Це досягається свідомим регулюванням всіх умов, що викликають ці зміни, наприклад, температури, впливу мікроорганізмів і доступу повітря.
Зберігання вин в умовах, сприяючих поліпшенню їх якостей, називають витримкою Вино, що знаходиться на витримці протягом тривалого періоду, само очищається і набуває всіх якостей готового вина – стійкої прозорості, тонкого смаку і букета. Вино ж, яке треба привести в готовий стан в короткий термін, має потребу у ряді операцій, що мають на меті прискорити його дозрівання.
Для цього роблять частішою переливки вина, піддають його очищенню шляхом фільтрування або обклеювання і у разі потреби застосовують термічну обробку.

«Технологія вина» Українська мова

social position