Обробка столових вин

Обробка столових вин

В практиці зарубіжного виноробства застосовуються самі різні способи комбінованої обробки столових вин з метою прискорення їх дозрівання і поліпшення якості. Зазвичай їх називають штучними методами старіння вин. З цих методів заслуговує на згадку найбільш прийнятий у виробництві багатьох європейських країн метод італійського вченого Монті. Він полягає в наступному. Вино при низькій температурі насищають повітрям, потім температуру вина піднімають до 20°, після чого його охолоджують і повторно насищають повітрям, знову нагрівають до 20± і, нарешті, фільтрують при низькій температурі. Метод Монті при перевірці його Гейзенгеймськой лабораторією в 1909 р. дав добрі результати при обробці молодих вин.
Дослідження, проведені автором книги в лабораторних умовах, а також перевірка отриманих результатів у виробництві дає можливість рекомендувати наступну технологічну схему комбінованої обробки столових вин.
Вино, що поступило на обробку, охолоджується за допомогою теплообмінника до температури на 1/2 градуси вище за точку замерзання. При технічній нагоді перед охолоджуванням у вино пропускається розпорошений кисень (або повітря) до насичення. Після закінчення 2 днів вино фільтрують при температурі охолоджування, нагрівають без доступу повітря до 35° і витримують при цій температурі протягом 30 днів.

«Технологія вина» Українська мова

social position