ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕРОБКИ ВИНОГРАДУ НА СУСЛО ДЛЯ МІЦНИХ І ДЕСЕРТНИХ ВИН

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕРОБКИ ВИНОГРАДУ НА СУСЛО ДЛЯ МІЦНИХ І ДЕСЕРТНИХ ВИН

Прийоми обробки і устаткування для переробки винограду на сусло для більшої частини міцних і десертних вин ті ж, що і для вироблення столових вин: дробарки-гребневідділювачі для розчавлювання кетягів і відділення гребенів, преси різних систем та інші.
Проте в тих випадках, коли увяленний виноград переробляється з метою отримання з нього сусла для цінних високоякісних вин, дробілки-гребнеотделйтелі мало придатні. Проходячи між вальцями дробарки, виноград сильно перетирається, гребені і насіння ушкоджуються, і в сусло переходить зайва кількість дубильних речовин, що для багатьох тонких десертних вин неприпустимо. Крім того, гребневідділювач не в змозі повністю відокремити гребені від увяленного винограду, унаслідок чого разом з ними відходжує і значну кількість ягід.
Таких апаратів, які могли б задовільно виконати цю роботу, немає. Тому деякі господарства, що виробляють тонкі вина з увяленного винограду сортів токаю і муськатов, відокремлюють гребені на терках.
Пропущений через дробарку, а в деяких випадках протертий на терці виноград, перетворений на мезгу, поміщають в чани відповідних розмірів. Тут, дивлячись по сорту винограду і типу вина, яке передбачається виробити, мезга ще до надходження в прес піддається різним спеціальним прийомам обробки; найголовніші з них: наполягання, перелопачування, нагрівання і спиртування.

«Технологія вина» Українська мова

social position