Відходи виробництва безалкогольної продукції і їх використання

При отриманні безалкогольної продукції (виноградного соку, вакуум-сусла і бекмеса), так само як і у виноробстві, отримують відходи, які мають бути перероблені на віннокислотноє сировині.
Такими відходами є. 1) солодка вичавка, 2) осідання випадні при зберіганні соку, що сульфітується, пастеризованого і охолодженого; 3) осідання, що виділяються при концентрації соку у вакуум-апаратах і при отриманні бекмеса; 4) крейдяні осідання, що виходять після нейтралізації соку при отриманні бекмеса і вакуум-сусла.
Солодка вичавка після пресування винограду, що йде на приготування безалкогольної продукції, нічим не відрізняється від вичавки, що отримується при віджиманні соку, що йде на приготування білих і рожевих вин.
Цю вичавку піддають бродінню, після чого перегонять і виділяють з неї віннокислотноє сировину тими ж способами, які були описані вищим для вичавки, що виходить три виноробстві.
Осідання, випадні при зберіганні соку, що сульфітується, охолодженого і пастеризованого, – обривки шкірки і м’якоті винограду, що осіли на дно, білки, що згорнулися, грязь і кристали бітартрата. Їх прийнято називати солодкими дріжджами. Ця назва не цілком відповідає складу опадів, оскільки навіть при неповному бродінні соку в них більше грязі, обривків тканини і т. п., чим дріжджів. Необхідно, щоб ці осідання, що містять в собі цукор, перебродили. Тому після зливу сусла з резервуару, в якому воно зберігалося, осідання збирають і поміщають в бочки або чани, розбавляють водою і дають їм доброджувати.
Після зброджування поступають так само, як із звичайними винними дріжджами, тобто обробляють їх соляною кислотою і переводять у виннокисле вапно. З цих опадів найбільш багаті виннокислими солями ті, які виходять при охолоджуванні соку в холодильниках.
Осідання, випадні з вакуум-сусла, і крейдяні осідання з бекмеса є самі по собі віннокислотним сировиною, багатою винною кислотою, тому їх зазвичай промивають холодною водою, висушують і я такому вигляді доставляють на завод віннокаменной кислоти.

«Технологія вина» Українська мова

social position