Піросульфіт калія

Піросульфіт калія

Окрім рідкої сірчистої кислоти, застосовуються також її солі (бісульфіти калія, натрію, кальцію). З них тільки сіль калія – піросульфіт калія – отримала застосування в практиці. Піросульфіт калія є безбарвними кристалами, легко розчинними у воді, суслі і провині; він володіє запахом сірчистого газу. Під дією кислот вина він розкладається і виділяється сірчистий газ. Застосування піросульфіту дуже просто. Відважують потрібну кількість кристалів, розчиняють їх в невеликій кількості води, після чого розчин виливають у вино.
Кидати у вино піросульфіт у вигляді шматочків не рекомендується, оскільки він розчиняється дуже поволі н сульфітування не надає повної дії.
Дозування пнросульфнта також дуже просте, якщо взяти до уваги, що половину його ваги складає сірчистий ангідрид. Так, наприклад, якщо треба ввести 20 грама сірчистого ангідриду, то пнросульфнта беруть 40г.
Недоліком застосування піросульфіту є введення надлишку калія у вино. В результаті підвищується екстрактнвность провина, а наявна в провині вільна винна кислота переходить у винний камінь, що позначається на смакових якостях вина. Тому застосовувати піросульфіт в кількості більшому, ніж 30 г/гл, не рекомендується.

«Технологія вина» Українська мова

social position