Пресування мезги

Пресування мезги

Мезга, піддана тій або іншій операції, поступає в прес. Перемішування і віджимання вичавків проводять більше число разів, чим мезги при виготовленні столових вин, щоб можливо повніше відокремити від вичавки цукристий сік.
Виходи сусла при виробництві міцних і десертних вин різні. Якщо виноград зібраний в стані повної зрілості (неувяленний), що зазвичай практикують при його зборі для виготовлення міцних вин, то виходи сусла не відрізнятимуться від раніше вказаних, інша картина виходить, якщо переробляється увяленний виноград.
Вихід сусла з увяленного винограду залежить від ступеня увяліванія. Чим більше увяліваніє, тим вихід сусла менший. Заїзюмленний виноград дає дуже низькі виходи, що часто не перевищують 50% по відношенню до виходу сусла з нормально зрілого винограду. Щоб використовувати цукор, що залишається у вичавці після остаточного віджимання на пресі, вичавку поміщають в чан, куди вливають менш цукристе сусло або вино. Услід за ретельним перемішуванням і наполяганням протягом декількох годинників вміст чана, залежно від його призначення, або переносять в прес і віджимають, або спочатку зброджують, а потім пресують.
Щоб затримати бродіння і зберегти цукор в необхідній кількості, іноді удаються до сульфітування.

«Технологія вина» Українська мова

social position