Пресування мезги

Пресування мезги

Коли вино стече, мезгу перенавантажують в прес, на якому віджимають залишки вина. Червону мезгу пресують на гідравлічних і гвинтових пресах. Преси безперервної дії для цієї мети рекомендувати не можна, оскільки вони сильно перетирають шкірку і насіння, внаслідок чого вина набуває дуже терпкий смак і украй важко освітлюється. Найбільш відповідними для віджимання червоної мезги є гідравлічні преси з корзинами діаметром не більше 1,5 м. Преси ці добре віджимають мезгу і не ушкоджують шкірки і насіння.

насос НПМ дляперекачки мезги.

в теперішній час розвантаження чанів після бродіння проводять за допомогою спеціальних насосів (див. рис 16 і 81). Після закінчення бродіння в чані всмоктуючий шланг насоса сполучають з штуцером, що знаходиться в його нижній частині, а кінець шланга, що викидає, поміщають в корзину преса. Включається мотор і мезга перекачується в корзину, яка служить стекателем. Стікаюче сусло перекачують в бочки або інші ємкості.
Для перекачування мезги застосовується також поршневою мезгонасос ПМН-28, що випускається Керченським судоремонтним заводом. Насос ПМН-28 – горизонтальний, одноциліндровий; діаметр всмоктуючого і нагнітального мезгопроводов 100 мм; продуктивність насоса 28 т в годину.
Мезгу, поміщену в прес, залишають якийсь час без пресування, щоб вино, що знаходиться в ній, могло вільно стекти. Коли стікання закінчиться, мезгу поволі пресують. Для того, щоб віджати можливе більше вина, тиск і перемішування повторюють послідовно 3-4 рази. Виходи самопливу коливаються від 60 до 70%, пресового вина – від 30 до 40%. Вино, витікаюче з-під преса, значно грубіше і має менш чистий смак, чим вино-самоплив. Останнє містить більше спирту, кислот, менше екстракту, летючих кислот і таніну. Пресові вина зазвичай мають буре забарвлення і нерідко гірчать. У районах ординарних, кількісних вин пресові вина частково або цілком разом з самопливом входять в купаж. У виробництвах, що виготовляють тонкі марочні вина, самоплив і пресові вина витримують окремо. У радгоспі «Абрау-дюрсо» в купажі марочного вина Каберне-абрау разом з самопливом в певній пропорції входять пресові вина.

«Технологія вина» Українська мова

social position