Райони коньячного виробництва СРСР

Райони коньячного виробництва СРСР

Вірменська РСР. Кліматичні умови Вірменської РСР характеризуються високими літніми температурами, сухістю повітря і холодними зимами. Жаркий літній період вельми сприятливий для накопичення у винограді більшої кількості цукру. Столові вина виходять тут зазвичай із значним змістом спирту і невисокою кислотністю. Такий склад вина не вважається за сприятливий для отримання з них коньячного спирту. Проте досвід минулих років показав, що у Вірменії можна отримувати коньячні спирти і коньяки високої якості. Правда, ці коньяки відступають від загальноприйнятого типу, але вони своєрідні, володіють сильним ароматом, розвивають при витримці тонкий букет з приємними ванільними тонами. Коньяки Вірменії користуються великою популярністю в Радянському Союзі і добре відомі в багатьох зарубіжних країнах.
Основними районами коньячного виробництва у Вірменській РСР є Арташатськнй, де коньячні віноматеріали готуються з сорту Кахет, і Ехегнадзорський – з сорту Арені.
Сорти Кахет і Арені – червоні, коньячні віноматеріали готуються з них за білим способом.
Окрім того, коньячні віноматеріали готуються і в деяких інших районах – Аштаракськом, Ведійськом, Октемберянськом, Ечміадзінськом і Шаумянськом з сортів Воськеат, Мсхалі, Чилар і Аревік. Вміст спирту в них зазвичай 11- 12% про., кислотність 5-6 грама/л. Коньячний спирт виходить на парових і вогняних кубових апаратах. Фортеця його дорівнює 62-70% про.
Грузинська РСР. Коньячні віноматеріали, що виробляються в Грузинській РСР, мають достатню свіжість, але досить спіртуозни. Отримувані тут коньяки ароматні, тонкі і значно м’якше вірменських.
Коньячні віноматеріали заготовляються в Кахетії (Кварельський район) з сорту Ркацителі, а також в Імеретії, Мегрелії і Карталінії з місцевих сортів Цицка, Цолікоурі, Мцване кахетинський і інших.
Склад віноматеріалов декілька розрізняється, але в середньому вміст спирту в них 10-11% про., кислотність 5-7 грама/л.
Вироблення коньячного спирту проводиться на вогняних і парових кубових апаратах. Фортеця спирту, що поступає на витримку, 67-68% сб.
Азербайджанська РСР. Віноматеріали для отримання коньячних спиртів в Азербайджанській РСР готуються в Ханларськом, Агдамськом, Таузськом і Шамхорськом районах з сорту Баян широчіні і Тавквері. Вина з цих сортів виходять із змістом спирту 10-12% про. і кислотністю 5-6 грама/л.
Коньячні спирти виробляються на парових апаратах з дефлегматорами. Фортеця коньячного спирту 65-70% про.
РРФСР. Коньячні спирти в Російській Федерації виробляються в Дагестанській АССР і Ставропольському краю. Основними сортами, з яких готують коньячні віноматеріали в обох районах, є: Яскраво-червоний терський, Місцевий чорний, Астраханський рожевий, Нарма, а також упроваджувані сорти Сильванер і Ркацителі і в Краснодарському краю – Плавай.
Вина, що отримуються тут для коньячного виробництва, малоспіртуозни, мають 8-10% про. спирту і високу кислотність, що досягає 12 грама/л.
Коньячні спирти виходять переважно на парових апаратах з дефлегматорами. Фортеця коньячних спиртів 69- 70% про.
Молдавська РСР. Досвід колишніх років показав можливість отримання в Радянській Молдавії з європейських сортів, що виростають на вапняних грунтах Кишинівського району, коньяків високої якості, В даний час спирти тут виробляють головним чином з гібридів. Молдавська РСР має великі перспективи відносно розвитку коньячного виробництва в її північній частині: у Бельцком районі з сортів Плавай, Галбіна, Сильванер і Фоль білий і в Сорокськом-із сортів Плавай і Сильванер.
Перегонка ведеться на вогняних і парових кубових апаратах. Фортеця віноматеріалов 8-10% про., коньячного спирту 65-68% про.
Українська РСР. Коньячне виробництво УРСР зосереджене в північній частині Одеської області і на ніжнеднепровських пісках, де розташовані коньячні заводи. На коньячні віноматеріали переробляються переважно гібриди фортецею 7-10% про., а також деякі місцеві сорти. Коньячні віноматеріали отримують також в західних районах Одеської області і в Приазовському виноградарському районі. Перспективними для цих районів є сорти: Плавай, Клерет, Аліготе, Серексия.
Перегонка ведеться на вогняних кубових апаратах; коньячний спирт має фортецю 65-68% про.
Республіки Середньої Азії. В післявоєнні роки коньячне виробництво отримав помітний розвиток і в республіках Середньої Азії, головним чином в Узбецькій РСР, в Ташкентській області (Хавастський і предгірні райони), а також в окремих районах Сурхан-дарьінськой, Самаркандською, Бухарською і Kaшка-дарьінськой областей.
Сорти винограду, що йдуть на отримання коньячних віноматеріалов: Баян широчіні, Бахтіорі, Паркет та інші.
Коньячні віноматеріали, що отримуються в Узбецькій РСР, в більшості спіртуозни і малокислотні.
У невеликій кількості віноматеріали для коньячного виробництва виготовляють в Таджицькій РСР (Гармський, Кулябський і Сталінабадський райони і область Ленінабадськая) з сортів Тайфі, Німранг (Ангур Колін), Баян широчіні і Ркацителі, в Казахській РСР (Алма-атинська і Джамбулськая області) з сортів Кульджінський, Плавай, Аліготе і в Киргизькій РСР (Область Фрунзе) з сортів Плавай, Серексия.

«Технологія вина» Українська мова

social position