Розлів, оформлення і експедиція коньяків

Розлів, оформлення і експедиція коньяків

Готовий коньяк розливають в спеціальні пляшки безбарвного скла ємкістю 0,5; 0,25; 0,125 л. Розлів проводиться на машинах дозувань.
Дуже зручна для розліва коньяку розливна машина Габріеляна (див. мал. 130). Розліву коньяку завжди передує фільтрація.
Пробка для упаковки коньячних пляшок має бути оксамитова або напівоксамит розміром 18X30 мм.
Особливу увагу необхідно звертати на те, щоб дзеркало пробки, обернене всередину пляшки, було абсолютно гладким. Наявність на дзеркалі пробки пір, тріщин, червоточини є причиною попадання в готовий коньяк дрібних включень, ясно помітних при перегляді пляшок на світло.
Шийку пляшки після закупорювання покривають спеціальним олов’яно-свинцевим або віскозним ковпачком, ласий або іншим яким-небудь спиртостійким складом.
Етикетки для коньяків мають бути художньо виконані і різні для окремих типів і марок коньяків. Кожна організація, що випускає коньяк, має особливі етикетки.
На етикетках вказані найменування марки коньяку, його фортеця, середній вік спиртів, з яких вироблений коньяк, а також найменування заводу, що виготовив коньяк.
Упаковка коньяків в ящики для розсилки по місту і відправки на дальню відстань не відрізняється від того порядку, який прийнятий для вина.
У разі відвантаження коньяку в бочках або цистернах фортеця його має бути не нижче за кондиції; допустиме перевищення до +0,3% о. Забороняється відвантаження коньяків і коньячних спиртів в бочках з нефарбованими в білий колір уторами і без сертифікатів.
Розлів коньяку в пляшки після його перевезення в бочках може проводитися без додаткового відпочинку коньяку. Аналіз готових коньяків проводиться згідно Госту, що діє, при цьому коливання в змісті спирту в готових коньяках, розлитих в пляшки, допускається ±0,3% о., а за змістом цукру ±0,2%.

«Технологія вина» Українська мова

social position