Санітарія приміщень для зберігання і витримки вина

Санітарія приміщень для зберігання і витримки вина

Всі приміщення, в яких витримують і обробляють вина, повинні міститися в чистоті. Зайві предмети, що не мають безпосереднього відношення до обробки і зберігання вина, мають бути видалені з підвальних і інших приміщень, де знаходиться вино, оскільки вони часто бувають джерелом зараження вина цвіллю і оцетовими бактеріями. Особливо це відноситься до сирих приміщень.
Бочки з вином мають бути завжди чистими. Перевірку їх стану необхідно проводити при кожній доливці. У вологих і теплих приміщеннях бочки необхідно частіше витирати щоб уникнути появи цвілі, яка в умовах тепла і вологості швидко розвивається. Не меншого відходу, чим бочки, вимагають лагері. При недогляді вони легко можуть виявитися джерелом розмноження цвілі і бактерій. Кращий засіб оберігання таборів від заплесневенія – білення їх розчином винищити. Підлоги також повинні міститися в бездоганній чистоті, для чого їх щодня після закінчення робіт треба мити або протирати мокрою ганчіркою.
Для попередження появи цвілі на стінах і стелі приміщення щорічно проводять їх білення розчином винищити з додаванням до неї 10-15% мідного купоросу. Для дезинфекції повітря, в якому завжди знаходяться спори цвілі і бактерій, прийнято обкурювати приміщення сіркою (30 грама на 1 м3 приміщення). Обкурюють приміщення зазвичай на ніч перед днем відпочинку. Після дня відпочинку перед початком робіт приміщення провітрюють і лише після цього приступають до роботи. Сірчистий ангідрид руйнівним чином діє на всі залізні предмети в підвалі. Тому перед обкурюванням з підвалу необхідно видалити всю залізну апаратуру. Залізні обручі на бочках в цілях оберігання прийнято покривати асфальтовим лаком.

«Технологія вина» Українська мова

social position