Шампанське виробництво Франції

Шампанське виробництво Франції

Ігристі вина провінції Шампань, що знаходиться в північній Франції, і департаменту Марна мають світову популярність. Виноградники Шампані розташовані на південь від м. Реймса і навколо р. Еперне. Віна Шампані отримують з виноградників, що виростають на крейдяних грунтах, з сортів винограду: Піно чорний, Піно шардоне і Піно менье. Перші два сорти якісні, останній – кількісний.
Збір винограду для вироблення шампанська проводиться з особливою ретельністю. Із зрізаних кетягів віддаляються зіпсовані і хворі ягоди, після нього виноград в корзинах доставляється на виноробню.
Шампанські фірми в Реймсе і Еперне в більшості не мають своїх виноградників або мають їх дуже мало. Велика частина винограду скуповується фірмами у дрібних власників-виноградарів, які з року в рік весь свій виноград продають різним шампанським фірмам. Технологія, вживана у Франції як при приготуванні віноматеріалов, так і при шампанізації в пляшках, в основному не відрізняється від описаної вище.
За змістом цукру французькі шампанські вина готують (орієнтування) наступних видів: найсолодше (extra doux) -10%, солодке (doux)- 8%, напівсолодке (demi dоuх) – 6%, напівсухе (demi sec) – 5%, сухе (sec) – 3%, найсухіше (ехtra sec) – 1,5% і брют (brut) – без додавання лікеру.
Зазвичай фірми не випускають шампанська всіх градацій по цукру, а обмежуються випуском три-чотири. Найбільш поширені: напівсухе, сухе і брют. Точно певного процентного змісту цукру в шампанських вказаних градацій по цукру у Франції не встановлено. Кожна фірма встановлює свої стандарти.
Спирту у французьких шампанських міститься 10,5-12% про., кислотність 7-8 грама/л, що титрує.

«Технологія вина» Українська мова

social position