ШАМПАНСЬКЕ ВИРОБНИЦТВО В СРСР

ШАМПАНСЬКЕ ВИРОБНИЦТВО В СРСР

До Великої Жовтневої соціалістичної революції виробництво шампанська займало у виноробницькій промисловості Росії незначне місце. Єдиний завод шампанських вин в «Абрау-дюрсо» випускав щорічно всього 150-200 тис. пляшок.
Ухвала СНК СССР і ЦК ВКП(б) від 28 липня 1936 р. «Про виробництво Радянського шампанська, десертних і столових вин «Массандра» і низка подальших заходів поклали початок створенню могутньої виноробницької промисловості і, зокрема, шампанського виробництва на основі новітніх досягнень науки і техніки.
За період з часу цієї ухвали партії і уряду виробництво шампанська в СРСР отримало широкий розвиток. У крупних промислових центрах і в районах виноробства побудовано 15 шампанських заводів, які в 1957 р. дали 29,6 млн. пляшок шампанська.
Наново відбудований і обладнаний шампанський завод продуктивністю 1 млн. пляшок в рік в старому центрі виробництва шампанська «Абрау-дюрсо».
В цілях збільшення сировинної бази шампанського виробництва в Молдавії, на Україні, в РРФСР (на Північному Кавказі) і в Грузії вироблені нові посадки шампанських сортів винограду.
Разом з цим Всесоюзним науково-дослідним інститутом виноробства і виноградарства «Магарач» була проведена велика робота по вивченню сортів винограду у ряді республік СРСР відносно їх придатності для шампанського виробництва. В результаті цієї роботи були виявлені сорти винограду, високоякісні, що дають, шампанські віноматеріали. До цих сортів в Грузинській РСР відносяться Цицка, Чинурі, Аліготе, на Північному Кавказі – Сильванер, в Ростовській області – Пухляковський, Сибірьковий, Довгий, в Молдавській ССР- Фетяська та інші. Таким чином, була створена могутня сировинна база для виробництва Радянського шампанська.
Шампанське відноситься до особливого типу вин, що характеризуються своєрідністю смаку і букета, ігристими і пінявими властивостями. Ці властивості шампанська є результатом особливої технології його отримання, що полягає в тому, що вина (шампанські віноматеріали) піддаються вторинному бродінню в герметично закритих пляшках або резервуарах. Цілком зрозуміло, що для виготовлення шампанська, яке є тонким вином високої якості, потрібні віноматеріали, до яких пред’являються підвищені вимоги.

«Технологія вина» Українська мова

social position