Порівняльна оцінка насосів різних систем

Порівняльна оцінка насосів різних систем

Не дивлячись на те, що відцентрові насоси володіють декілька меншим (на 10-15%) к.п.д., чим поршневі, вони мають перед останніми ряд переваг при роботі у виноробницькому виробництві.
1. Відцентрові насоси вельми компактні і мають безпосередній привід від мотора. Тому вартість їх виготовлення, установки і експлуатації значно нижча, ніж у поршневих, що покриває з надміром їх недолік, що полягає в порівняно низькому к.п.д.
2. Відцентрові насоси найбільш придатні у всіх випадках, коли потрібна велика продуктивність при відносно невеликому натиску, тобто вони застосовні в умовах виноробницького виробництва.
3. Відцентрові насоси краще пристосовані для перекачування рідин, що містять тверді зважені речовини, наприклад каламутних вин, оскільки в цих насосах відсутні клапани, що легко засмічуються, які є в поршневих насосах.
4. Відцентрові насоси особливо ефективні при подачі вина на фільтри. Із зростанням товщини осаду на фільтрі відцентрові насоси автоматично зменшують подачу, одночасно підвищуючи натиск. В той же час обмеженість максимального натиску у відцентрових насосів зменшує небезпеку порушення шару, що фільтрує, унаслідок його прориву і розриву напірних шлангів.
Разом з цим поршневі насоси у ряді випадків мають певні переваги перед відцентровими. Коли треба подавати вино на порівняно велику висоту (понад 10 м), користуються поршневими насосами, а не відцентровими, які погано працюють на всмоктування і які слід заливати вином перед пуском в хід. У тих випадках, коли потрібна перш за все максимальна економія споживаної електроенергії, а вартість установки і зручності експлуатації мають другорядне значення, віддають перевагу поршневим насосам, як що володіє вищим к.п.д.

«Технологія вина» Українська мова

social position