Терміни доливки

Терміни доливки

Після першої переливки, співпадаючої зазвичай з пониженням температури повітря, доливку досить проводити один раз в тиждень. Надалі при зберіганні столового вина необхідно проводити доливку, враховуючи температуру, при якій витримується вино. При низькій температурі (10- 12°) доливку треба проводити раз на тиждень; при вищій температурі рекомендується доливати 2 рази на тиждень. У приміщеннях, де температура коливається залежно від пори року, доливку роблять раз на тиждень взимку і 2 рази влітку. Доливку вин, що витримуються в бочках, продовжують до постановки бочок шпунтом на бік, здійснюваною для білих столових вин через рік, а для червоних через триваліший термін – через 1,5-2 роки. Як загальне правило треба прийняти, що чим значніше усихання або зменшення об’єму вина, чим останнє молодше і менш спіртоузно і чим вище температура, тим частіше треба проводити доливку.
Міцні вина не потребують частих доливок, оскільки високий вміст в них спирту (понад 16% про.) оберігає їх від закисання і появи мікроорганізмів на поверхні вина. Деякі десертні і міцні вина, наприклад токай, рекомендується зберігати в неповних бочках, що сприяє появі в них особливого специфічного смаку в результаті окислення деяких складових частин вина.
Доливку десертних вин, що мають фортецю нижче 16% про. рекомендується проводити так само, як і столових вин.
Бочки, поставлені шпунтом на бік, доливають зазвичай одні раз на 6 місяців, а старі вина – ще рідше. Зберігання вин у такий спосіб має багато переваг в порівнянні із звичайним способом змісту бочок шпунтом вгору (на доливці). Проте зберігання вин в бочках шпунтом на бік вимагає великої обережності, оскільки не у всякому господарстві і не до всяких вин воно застосовне. Тільки ставлячи шпунтом на бік бочки із здоровим вином і поміщаючи їх в нормальні температурні умови, можна бути цілком спокійним за вино.

«Технологія вина» Українська мова

social position