Класичні сорти винограду

Рислінг (Riesling)
Йоханнесбурзький рислінг, Рейнський рислінг, Білий рислінг

Класичний виноград Німеччини, який сперечається з Шардоне за титул кращого білого винограду світу. Дає вина, що володіють свіжої фруктової кислинкою і прозорою ясністю смаку. Навіть його аромат відгукується свіжістю. У Німеччині він варіюється від блідо-зеленого, крихкого і різкого на Мозелі до золотистих, екзотично ароматних вин – особливо в Рейнському Пфальце. У теплому кліматі він проявляє чудове різноманітність, будучи найбільш типовим в Ельзасі та Австрії і отримуючи ще більшу повноту при вирощуванні в Каліфорнії та Австралії, де вироблене з нього вино дозріває швидше, набуваючи зрілий букет з ароматами цитрусових, помітними нафтовими відтінками.

Шардоне (Chardonnay)

Білий бургундський виноград, що дає вино більш повне і потужне, ніж рислінг, менш ароматичне в юному віці, созревающее до багатого і округлого, часом маслянистого, що володіє димчастим або мускусним запахом і смаком. Його унікальна різнобічність проявляється в шампанському стилю Blanc de blancs, в мінеральному ароматі Шаблі, в горіхових відтінках вин Мерсі, в зрілому фруктовому ароматі вин долини Сонома. Чудово приживається в Австралії, Орегоні, Нової Зеландії і Cеверной Італії.

Каберне Совіньон (Cabernet Sauvignon)

Виноград Медока. Найлегше розпізнається і самий різноманітний з червоних сортів винограду, здатний давати першокласні вина на будь-який теплою грунті, практично в кожному виноробному регіоні світу. Маленькі, темні, досить пізно дозрівають ягоди створюють у вині інтенсивний колір, сильний смородиновий і трав’яний аромат і містять багато таніну, який максимально уповільнює дозрівання вина. Вино з нього вимагає визрівання в дубових бочках і пляшках і найкраще змішується з Мерло, що робиться, наприклад, в Бордо. За межами Бордо чисте сортове Каберне все ще залишається дуже поширеним.

Піно Нуар (Pinot Noir)

Це виноград червоного бургундського і Шампані. До сих пір його ледве вдається пристосувати до закордонних виноградниках, де з працею досягається чисто бургундський баланс. Він солодший, містить менше танінів і володіє більш багатою текстурою, ніж Каберне, тому вино з Піно Нуар приємно вже в молодому віці. З іншими сортами його змішують рідко, і виняток становить тільки Шампань. Піно Нуар виявився особливо успішним у Каліфорнії і Нової Зеландії, дещо менш – в країнах з середземноморським кліматом.

Сіра (Syrah), або Шираз (Shiraz)

Широко поширений чудовий виноград долини Рони. Дає танін, темне, чудово созревающее вино з перцевим відтінком в смаку. Придбав під назвою Shiraz велике значення в Австралії. Вирощується все в більшій мірі на півдні Франції для виготовлення вин як класу AОC, так і vins de pays, а також в Південній Африці і Каліфорнії.

Гевюрцтраминер (Gewu (u) rztraminer)

Цей сорт часто називають виноградом для початківців виноробів, що обумовлено його прямолінійним пряним ароматом і смаком. Виростає колись майже виключно в Ельзасі, він зустрічається зараз також в Італії, Австрії, Німеччини, Нової Зеландії та Північній Америці.

Совіньон Блан (Savignon Blanc)

Назва походить від слова sauvage – дикий, що добре описує його трав’янистий, аґрусового букет. Широко поширений в Бордо, де його змішують з Семільона для отримання солодких і сухих вин, однак найбільш характерний для Сансера. Успішно вирощується, зокрема, в Новому Світі, Нової Зеландії та Південній Африці: він може давати вина легкі і ароматичні або більш потужні, як Шардоне.

Мускат (Muscat)
Muscat Blanc a Petits Grains, Moscato Canelli

Изящнейший з усього древнього племені мускатов – «маленький білий», який використовується для отримання натуральних солодких вин (vins doux naturel) на півдні Франції, а також для виробництва ігристих вин Asti. Велика частина сухих мускатов Ельзасу зобов’язана своїм походженням стабільно плодоносному різновиди Muscat d’Ottonel.