Технологія виробництва газованих вин

Технологія виробництва газованих вин

Шипучі, або газовані, вина відносяться також до категорії напоїв, що містять вуглекислий газ. Зовнішній ефект при відкритті пляшки з газованим вином виходить схожий з тим, який дають ігристі вина: така ж бавовна при вильоті пробки, та ж гра при виділенні вуглекислого газу з вина в стакані. Проте легко відмітити, що виділення вуглекислого газу продовжується недовго, що значною мірою знижує якість газованих вин не тільки із зовнішнього боку, але і з боку смаку, який отримує неприємну гостроту, властиву всім газованим винам.
Причиною різкої відмінності якостей газованих і ігристих вин є відсутність в газованих винах міцного зв’язку вуглекислоти з вином.
Для приготування газованих вин беруться легені, свіжі вина з середньою для столових вин алкоголічностью (10-12% про.) Вимоги, які пред’являються до цих вин, – їх повна прозорість і розлівозрелость. Іншими словами для приготування газованих вин повинні застосовуватися готові, такі, що пройшли повністю встановлену технологічну схему прискореної обробки вина. Добрі результати, що оберігають вина від помутнінь, дає включення в технологічну схему обробки вина пастеризацією.
Підготовлені до газування розлівозрелиє вина дозують експедиційним лікером, приготованим тим же способом, як це указувалося для ігристих вин. Для поліпшення якості шипучих вин рекомендується разом з лікером вводити знайдену по розрахунках (звичайний від 0,5 до 2,5 л на 1 гл) кількість коньяку. Після введення лікеру провину дають освітлитися і потім, знявши прозоре вино з осаду, приступають до насичення його вуглекислим газом. Насичення проводиться на спеціальних апаратах для газування.
Вино вводять в апарат і насищають вуглекислотою, що поступає з балона під тиском. Зазвичай насищають до 3-4 атм.

«Технологія вина» Українська мова

social position