Типи зборів

Збір може проводитися одночасно, коли весь виноград збирається підряд, або вибірково, коли зрізають тільки деякі кетяги, їх частини або навіть окремі ягоди, що досягли необхідного стану зрілості.
Одночасний збір проводиться в тих випадках, коли весь виноград по ступеню зрілості однорідний і відповідає технічним умовам, що пред’являються до винограду для приготування вина певного типу.
Зазвичай одночасні збори застосовуються при виробництві їдалень, міцних вин і шампанських віноматеріалов. З огляду на те, що виноград на окремих ділянках виноградника дозріває не одночасно, збір починають з ділянок з найбільш зрілим виноградом. При такому порядку забезпечується можливість збору винограду однакової цукристості. Якщо, наприклад, потрібно зібрати виноград при досягненні ним 18%-ной цукристості, починають збір з ділянки, на якій виноград вже досяг цієї цукристості. Поки проводиться збір на цій ділянці, підвищується цукристість винограду на інших ділянках. Після збору винограду з першої ділянки перекладають збір на наступний, на якому цукристість винограду досягла 18%, і т. д.
Якщо виноград місцями уражений хворобами, то хворі кетяги винограду збирають і переробляють окремо.
Вибірковий збір проводиться переважно для десертних він-муськатов, токаєв, сотернських і інших, а також при зборі винограду з благородним грибком. Вибірковий збір проводиться поступово, день за днем, у міру зав’ялення ягід, причому при зборі відбираються лише зав’ялені ягоди, а весь інший виноград оставляєтся на кущах. Наступного дня операції повторюються, і так збір продовжується тиждень і більш. Такі збори обходяться дорого, а тому застосовуються тільки при приготуванні високоякісних тонких вин.
Вибірковий збір винограду проводиться тільки при сприятливій погоді.

«Технологія вина» Українська мова

social position