Догляд за металевими резервуарами

Догляд за металевими резервуарами

Сталеві резервуари, вживані у виноробницькому виробництві, в більшості випадків усередині покриті емаллю. Догляд за внутрішньою поверхнею таких резервуарів не представляє труднощів. Обробка проводиться зазвичай холодною і гарячою водою, лугом і парою. При очищенні металевих резервуарів, покритих усередині емаллю, необхідно остерігатися ударів і поштовхів, оскільки це може викликати пошкодження емалі. Луг уживається в концентрації 2,5%. Обробка проводиться з шлангів під тиском.
Значно великі труднощі представляє очищення резервуарів, покритих різними кислототривкими лаками, стійкими проти різних компонентів вина. При очищенні таких резервуарів необхідно брати до уваги хімічний склад і фізичні властивості покриттів. Одні з цих покриттів не стійкі відносно лугів, для інших протипоказаний спирт і так далі Всі ці властивості покриттів мають бути взяті до уваги при очищенні таких резервуарів.
Догляд за зовнішньою частиною металевих резервуарів стосується головним чином вмісту в чистоті і справності арматури: кранів, вентилів, манометра, водомірних стекол і пр.
Окрім арматури, ретельного відходу вимагає також зовнішнє облицювання резервуарів. Особлива увага тут має бути обернене на попередження корозії.
У сухих приміщеннях забарвлення і самі різні покриття зовнішньої поверхні можуть існувати протягом ряду років. У сирих приміщеннях час служби різних покриттів значно скорочується.
Резервуари, вживані для термічної обробки вина, зокрема акратофори, службовці для виробництва шампанська, мають сорочку, а зовні покриваються ізолюючими матеріалами, які вимагають постійного відходу і ремонту, оскільки з часом руйнуються.

«Технологія вина» Українська мова

social position