УПАКОВКА

УПАКОВКА

Вина, що підлягають реалізації, після розливу і обробки упаковують в ящики. Для розсилки в магазини пляшки з вином обгорнули в тонкий (так звану – темно-зелену) папір і встановлюють в спеціальні ящики (на 30 пляшок) з гніздами.
На мал. 148 зображений створений на Ленінградському лікеро-горілчаному заводі автомат для тієї, що завертіла пляшок в папір.

аппарат для тієї, що завертіла пляшок в папір

Автомат знімає пляшки з конвеєра за допомогою завантажувальної зірочки і укладає їх в горизонтальне положення на люльки 9, укріплені на ланцюги автомата і здійснюючі пульсуючі переміщення. Пляшка, пересуваючись в горизонтальному положенні, підходить під кінець паперового рулону 2, що змотується з бобіни спеціальними роликами. При цьому ніж 3 відрізує від рулону лист на ту, що завертіла однієї пляшки. При підході пляшки до позиції тієї, що завертіла ролики 4 притискаються до пляшки і повертають її разом з папером, що завертів, утворюючи навколо пляшки паперову трубку. При черговому кроці ланцюга з люльками, що несуть пляшки, притиск 5 утримує пляшку, а механізм закручування 10 і п’ята 6 спільно довершують закриття пляшки папером.
На денці папір закладається плоским трипелюстковим конвертом, що дозволяє поставити пляшку в ящику у вертикальному положенні.
Загорнута пляшка лапою 8 знімається з люльки і встановлюється під розвантажувальну зірочку 7, яка пересуває її на стіл укладання продукції в ящики.
Автомат встановлений на четирехногой станині, в нижній частині якої змонтовані електродвигун 11 і розподільно-приводний механізм. Продуктивність автомата 3000 пляшок в годині Розмір пакувального листа для пляшки ємкістю 0,5 л 310X420 мм.
Транспортер автомата за допомогою неполнозубой шестерні робить періодичні рухи з кроком зрушення 100 мм. Потужність електромотора 0,25 кет, число оборотів 1440 в хвилину. Габарити: довжина 1600, ширина 700, висота 1270 мм. Вага 300 кг.
Вино повинне супроводитися сертифікатами інспекції за якістю (докладні інструкції по упаковці і транспортуванню вина див. в книзі «Заходу щодо поліпшення якості вина», Піщепроміздат, 1946).

«Технологія вина» Українська мова

social position