Вентиляція

Вентиляція

У приміщеннях, де знаходиться вино, повітря має бути чистим, свіжим, оскільки внно вбирає в себе всі сторонні запахи. Речовини пахучі, а тим більше смердючі, у жодному випадку не повинні знаходитися поряд з вином.
Спокійне полягання повітря в приміщеннях навіть з нормальною вологістю викликає утворення цвілі на підлозі, стінах і бочках. Повітря, що застоялося, затхлий, повідомляє провину неприємний плісневий запах і присмак. Щоб уникнути цього небажаного явища необхідно систематично оновлювати повітря приміщень шляхом вентиляції, прагнучи при цьому не міняти різко ні температури, ні вологості.
Створення сильної і тривалої тяги і протягу в підвалах і наземних вінохраніліщах неприпустимо, оскільки це спричиняє за собою інтенсивне випаровування вина через клепку і підсилює окислювальні процеси.
Приміщення, де знаходиться старе тонке вино, вентилювати слід з великою обережністю; краще допустити недолік притоки повітря, чим його надлишок.
У раціонально споруджених підземних підвалах з низькою температурою, розташованих на значній глибині, необхідна така вентиляція, щоб вхідне свіже повітря мало температуру і вологість, близькі до тих, які є в самому підвалі. У такому разі вентиляційна система повинна складатися з двох частин: тяги або спонукача руху повітря і охолоджувача вхідного повітря. Нагрівання холодного повітря калориферами в зимовий час в підвалах не практикується, оскільки, з одного боку, падіння температури менш небезпечно, чим її підвищення, з іншої – для вентиляції зимою можна вибрати такий час дня, коли повітря найменш холодне.
Для штучної спонуки переміщення повітря у вентиляційних трубах біля входу їх в підвал встановлюють вентилятори.
При будівництві крупних підвалів сучасних конструкцій з могутніми холодильними установками одночасно споруджується ціла система кондиціонування повітря, яка дає можливість регулювати температуру, вологість і чистоту повітря підвальних приміщень.

«Технологія вина» Українська мова

social position