Вплив метеорологічних умов на збір винограду

Погода під час збору винограду робить великий вплив на результати всього виноробства. Коли через ті або інші умови вирощений виноград невисокої якості (уражений шкідниками, хворобами), все ж таки при сприятливій погоді під час виноробства представляється можливим шляхом відбору хворих кетягів приготувати вино задовільної якості. І, навпаки, з добре визрілого здорового винограду можна не отримати хорошого вина, якщо проводити збір при несприятливій погоді.
У дощову погоду створюються сприятливі умови для розвитку цвілі і, крім того, у виноградні кетяги через коріння поступає багато воли, сік в ягодах розріджується і цукристість винограду знижується. У таких випадках збір зазвичай відкладається до тих пір, поки цукристість знову не досягне бажаного рівня. При сприятливій погоді це зазвичай наступає скоро – через I або 2 дні. Часто під час дощів шкірка ягід лопається. В цьому випадку загнивання розповсюджується особливо швидко.
Жарка погода під час збору, що супроводжується вітром (суховій), також негативно впливає на якість винограду. Виноградні кетяги при цьому не увяліваются, а сохнуть. Отримати якісне вино з таких кетягів неможливо, тому вони при зборі зазвичай відділяються.
Велике значення має, в який час дня проводиться збір.
У Криму, в Закавказзі і республіках Середньої Азії при жаркій погоді виноград, зібраний в денний годинник, має підвищену температуру. Навпаки, в північніших районах під час виноробства встановлюється нерідко прохолодна погода і зібраний вранці, охолоджений в нічний час виноград поступає у виноробню холодним.
Надходження винограду з підвищеною температурою або холодного викликає необхідність удаватися до штучного регулювання температури: охолоджуванню або нагріванню мезги і сусла.
Щоб уникнути зайвих операцій, що утрудняють роботу винаря, під час виноробства необхідно вибирати годинник для збору винограду протягом дня з таким розрахунком, щоб виноград при доставці на переробку мав ту, що задовольняє вимогам технології температуру.

«Технологія вина» Українська мова

social position