Вплив сорту винограду на характер червоних вин

Вплив сорту винограду на характер червоних вин

Разом з особливостями технології виробництва червоних вин сорт винограду великою мірою визначає їх характер і якість. Широкий асортимент червоних сортів винограду, який ми маємо в своєму розпорядженні в СРСР, обумовлює велика різноманітність отримуваних з них вин по характеру і якості.
Кращі сорти червоного винограду Каберне і Сапераві дають характерні, повні їдальні червоні вина, які розвивають при витримці прекрасний смак і тонкий букет і зберігають ці якості протягом багатьох років витримки. Хороші якості типових червоних столових вин розвивають при витримці вина сортів Матраца і Хиндогни. Вина з цих сортів швидше дозрівають, чим провина з винограду Каберне і Сапераві, але вони значно менш міцні при витримці. Червоні сорти винограду, як, наприклад, Тавквері, Серексия, Морастель, Мур-ведр, Гимра, Кахет та інші, що виростають в різних районах СРСР, дають цілком задовільну продукцію. Столові вина, приготовані на цих сортів, реалізують зазвичай у віці не старше за рік, оскільки велика частина з них не розвиває високих якостей при витримці.
Особливе місце серед червоних сортів винограду займають гібриди – прямі виробники. Вина, отримані з них, мають дуже інтенсивне забарвлення, але вони рідкі, негармонійні і володіють вельми посередніми смаковими якостями. Гібридні столові вина споживають на першому році, оскільки вони абсолютно не переносять витримки і швидко погіршуються.
З червоних сортів винограду готують не тільки столові вина; багато з них, наприклад, Сапераві, Каберне, Маг-раса, Хиндогни та інші, йдуть також на вироблення міцних і десертних вин: портвейну, Кагору і інших.

«Технологія вина» Українська мова

social position