Вибір технологічної схеми отримання сусла з винограду

Вибір технологічної схеми отримання сусла з винограду

Технологічна схема отримання білих столових вин має бути побудована відповідно до тих вимог, які ми до них пред’являємо у кожному окремому випадку.
Описані вище технологічні схеми отримання сусла для вироблення білих вин побудовані з урахуванням якості продукції, що виробляється, і продуктивності господарства. У кожному окремому випадку необхідно враховувати ті умови, в яких відбувається переробка винограду на сусло. У невеликому виробництві при виробленні високоякісної продукції можна обмежитися схемою дробарка-гребневідділювач (або еграпомпа) – гідравлічний прес.
При тих же вимогах до якості продукції, але при великих розмірах виробництва, у вказану схему необхідно включити стекатель, який значно збільшить продуктивність преса і всього агрегату.
Приклад західноєвропейських, південноамериканських і африканських крупних виноробницьких господарств показує, що схема з гідравлічними пресами навіть за умови включення в неї стекателя не може задовольнити вимогам виробництва, що переробляє в робочий день 500-1000 т винограду. У цих умовах вимоги виробництва може забезпечити схема эграпомпа-стекатель-пресс безперервної дії. У більшості вказаних виробництв еграпомпа замінена відцентровою дробаркою великої продуктивності. Для перекачування мезги в преси встановлюються спеціальні могутні поршневі насоси.

«Технологія вина» Українська мова

social position